دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كاهش ارزش سهام در بورس‌هاي جهاني

تهران - افزايش نگراني‌ها در مورد بحران بدهي در كشورهاي اروپايي و نيز تصميم احتمالي مقامات برخي از كشورهاي آسيايي براي كاهش رشد اقتصادي خود، روز گذشته موجب كاهش شديد سهام در بازار بورس نيويورك و ساير بازارهاي بورس جهاني شد.

به گزارش روزنامه نيويورك تايمز ارزش سهام در بازارهاي جهاني كه از زمان اعلام برنامه فروش اوراق قرضه توسط بانك مركزي آمريكا روبه كاهش نهاده، روز گذشته براي هفتمين روز پياپي كاهش يافت.
روز گذشته شاخص سهام داوجونز با بيش از 59/1 درصد كاهش براي اولين بار از اواسط اكتبر گذشته به زير 11 هزار واحد افت كرد و اين در حالي است كه شاخص سهام نزديك نيز با 75/1 درصد كاهش، افت 98/43 واحدي را تجربه كرد و به حدود دو هزار 469 واحد رسيد.
اقتصاددانان معتقدند كه انتقادهاي جمهوري‌خواهان از اقدامات بانك مركزي آمريكا ترديدها در مورد اجراي كامل برنامه بانك يادشده را افزايش داده و به روند كاهش ارزش سهام در اين كشور كمك كرده است.
بر اين اساس، گمانه زني در مورد اينكه ممكن است بانك مركزي آمريكا تسليم فشارهاي سياسي شده و برنامه‌اش را ادامه ندهد، از هفته گذشته منجر به كاهش شديد قيمت در بازار اوراق قرضه اين كشورشده است.
نگراني ديگري كه موجب كاهش ارزش سهام در آمريكا شده اين است كه جمهوريخواهان كه در انتخابات اخير قدرتشان افزايش يافته تمايل كمي به حمايت از افزايش بدهي دولت فدرال و دولت‌هاي محلي اين كشور خواهند كرد.
اقتصادانان معتقدند كه بسياري از اين نگراني‌ها واقعيت دارد و نيز بايد دانست كه تاكنون آمريكا با مشكلات اقتصادي فراواني درگير است.
از سوي ديگر، روز گذشته ارزش سهام در بازارهاي اروپايي نيز بشدت كاهش يافت و بترتيب در كشورهاي انگليس و آلمان با كاهش 38/2 و 87/1 درصدي مواجه شد.
يك اقتصاددان در اين زمينه اظهار داشت: تا به حال بازارهاي سهام بيشتر نگران مسايل مربوط به بدهي مالي دو كشور يونان و ايرلند بودند، اما سرمايه گذاران هم اكنون نگران گسترش اين بحران به
اسپانيا و نياز اين كشور به طرح نجات مالي هستند.
اين در حالي است كه اطلاعات جديد نشان مي دهد كه اقتصاد چين همچنان با رشد اقتصادي قابل ملاحظه‌اي روبرو است و سرمايه گذاران جهاني نگران اين هستند كه مقامات اين كشور با توجه به افزايش قيمت مواد غذايي در چين رشد اقتصادي خود را كاهش دهند كه اين مي تواند بر ميزان تقاضاي جهاني اثر منفي داشته باشد.
ارزش بازار سهام در بورس شانگهاي نيز كه مدتي است روند كاهشي دارد، روز گذشته بيش از چهار درصد سقوط كرد.تاریخ خبر: 890901
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی