شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كاهش ارزش سهام در بورس‌هاي جهاني

تهران - افزايش نگراني‌ها در مورد بحران بدهي در كشورهاي اروپايي و نيز تصميم احتمالي مقامات برخي از كشورهاي آسيايي براي كاهش رشد اقتصادي خود، روز گذشته موجب كاهش شديد سهام در بازار بورس نيويورك و ساير بازارهاي بورس جهاني شد.

به گزارش روزنامه نيويورك تايمز ارزش سهام در بازارهاي جهاني كه از زمان اعلام برنامه فروش اوراق قرضه توسط بانك مركزي آمريكا روبه كاهش نهاده، روز گذشته براي هفتمين روز پياپي كاهش يافت.
روز گذشته شاخص سهام داوجونز با بيش از 59/1 درصد كاهش براي اولين بار از اواسط اكتبر گذشته به زير 11 هزار واحد افت كرد و اين در حالي است كه شاخص سهام نزديك نيز با 75/1 درصد كاهش، افت 98/43 واحدي را تجربه كرد و به حدود دو هزار 469 واحد رسيد.
اقتصاددانان معتقدند كه انتقادهاي جمهوري‌خواهان از اقدامات بانك مركزي آمريكا ترديدها در مورد اجراي كامل برنامه بانك يادشده را افزايش داده و به روند كاهش ارزش سهام در اين كشور كمك كرده است.
بر اين اساس، گمانه زني در مورد اينكه ممكن است بانك مركزي آمريكا تسليم فشارهاي سياسي شده و برنامه‌اش را ادامه ندهد، از هفته گذشته منجر به كاهش شديد قيمت در بازار اوراق قرضه اين كشورشده است.
نگراني ديگري كه موجب كاهش ارزش سهام در آمريكا شده اين است كه جمهوريخواهان كه در انتخابات اخير قدرتشان افزايش يافته تمايل كمي به حمايت از افزايش بدهي دولت فدرال و دولت‌هاي محلي اين كشور خواهند كرد.
اقتصادانان معتقدند كه بسياري از اين نگراني‌ها واقعيت دارد و نيز بايد دانست كه تاكنون آمريكا با مشكلات اقتصادي فراواني درگير است.
از سوي ديگر، روز گذشته ارزش سهام در بازارهاي اروپايي نيز بشدت كاهش يافت و بترتيب در كشورهاي انگليس و آلمان با كاهش 38/2 و 87/1 درصدي مواجه شد.
يك اقتصاددان در اين زمينه اظهار داشت: تا به حال بازارهاي سهام بيشتر نگران مسايل مربوط به بدهي مالي دو كشور يونان و ايرلند بودند، اما سرمايه گذاران هم اكنون نگران گسترش اين بحران به
اسپانيا و نياز اين كشور به طرح نجات مالي هستند.
اين در حالي است كه اطلاعات جديد نشان مي دهد كه اقتصاد چين همچنان با رشد اقتصادي قابل ملاحظه‌اي روبرو است و سرمايه گذاران جهاني نگران اين هستند كه مقامات اين كشور با توجه به افزايش قيمت مواد غذايي در چين رشد اقتصادي خود را كاهش دهند كه اين مي تواند بر ميزان تقاضاي جهاني اثر منفي داشته باشد.
ارزش بازار سهام در بورس شانگهاي نيز كه مدتي است روند كاهشي دارد، روز گذشته بيش از چهار درصد سقوط كرد.تاریخ خبر: 890901
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی