یکشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تاثير منفي ممنوعيت مصرف سيگار در اماكن عمومي بر اقتصاد اسپانيا

تهران - اعمال قانون ممنوعيت مصرف سيگار در اماكن عمومي از جمله رستوران ها و هتل ها، نگراني سرمايه گذاران در تجارت داخلي اسپانيا را فراهم كرده است.
به گزارش روز يكشنبه پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، صاحبان رستوران ها و هتل هاي اسپانيا بر اين باورند كه اعمال اين قانون مي تواند تا 10 درصد به كاهش درآمدهاي آنها بيانجامد.
اين درحالي است كه در زمان حاضر به علت مشكلات اقتصادي اسپانيا توليد ناخالص داخلي و درصد فروش و جريان معاملات تجاري در اين كشور بحران زده با كاهش شديد همراه بوده است.
براساس قانون جديد اعمال شده كه بايد در سراسر اروپا به مرحله اجرا گذاشته شود، از اين پس مصرف دخانيات در اماكن عمومي، رستوران ها و همچنين شبكه هاي تلويزيوني، نزديكي بيمارستان ها و زمين هاي بازي مدارس ممنوع خواهد بود.
قانون ممنوعيت مصرف فرآورده هاي دخانيات در اماكن عمومي در اروپا از جمله اسپانيا از سال 2006 تصويب و اعمال شده بود، منتهي به رستوران ها و هتل ها نيز اجازه داده شده بود كه در اجرا و يا عدم آن مختار باشند اما اين بار آنها نيز بايد از مصرف سيگار و ساير فرآورده هاي دخانيات جلوگيري كنند.
تحليلگران اقتصادي اسپانيا نيز اعتقاد دارند، قانون جديد باعث افت شديد فروش در فروشگاه ها خواهد شد، اما در مقابل مراكز پزشكي با صدور اطلاعيه هاي مختلف اعلام كرده اند كه قانون جديد به ترك سيگار از سوي مردم كمك خواهد كرد.
آمارهاي ارايه شده از مرگ و مير در اسپانيا حاكي است كه روزانه 150 نفر در اثر بيماري ناشي از مصرف فرآورده هاي دخانيات جان خود را از دست مي دهند.


تاریخ خبر: 891012
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی