دوشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تاثير منفي ممنوعيت مصرف سيگار در اماكن عمومي بر اقتصاد اسپانيا

تهران - اعمال قانون ممنوعيت مصرف سيگار در اماكن عمومي از جمله رستوران ها و هتل ها، نگراني سرمايه گذاران در تجارت داخلي اسپانيا را فراهم كرده است.
به گزارش روز يكشنبه پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، صاحبان رستوران ها و هتل هاي اسپانيا بر اين باورند كه اعمال اين قانون مي تواند تا 10 درصد به كاهش درآمدهاي آنها بيانجامد.
اين درحالي است كه در زمان حاضر به علت مشكلات اقتصادي اسپانيا توليد ناخالص داخلي و درصد فروش و جريان معاملات تجاري در اين كشور بحران زده با كاهش شديد همراه بوده است.
براساس قانون جديد اعمال شده كه بايد در سراسر اروپا به مرحله اجرا گذاشته شود، از اين پس مصرف دخانيات در اماكن عمومي، رستوران ها و همچنين شبكه هاي تلويزيوني، نزديكي بيمارستان ها و زمين هاي بازي مدارس ممنوع خواهد بود.
قانون ممنوعيت مصرف فرآورده هاي دخانيات در اماكن عمومي در اروپا از جمله اسپانيا از سال 2006 تصويب و اعمال شده بود، منتهي به رستوران ها و هتل ها نيز اجازه داده شده بود كه در اجرا و يا عدم آن مختار باشند اما اين بار آنها نيز بايد از مصرف سيگار و ساير فرآورده هاي دخانيات جلوگيري كنند.
تحليلگران اقتصادي اسپانيا نيز اعتقاد دارند، قانون جديد باعث افت شديد فروش در فروشگاه ها خواهد شد، اما در مقابل مراكز پزشكي با صدور اطلاعيه هاي مختلف اعلام كرده اند كه قانون جديد به ترك سيگار از سوي مردم كمك خواهد كرد.
آمارهاي ارايه شده از مرگ و مير در اسپانيا حاكي است كه روزانه 150 نفر در اثر بيماري ناشي از مصرف فرآورده هاي دخانيات جان خود را از دست مي دهند.


تاریخ خبر: 891012
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی