جمعه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اسپانيا بالاترين نرخ بيكاري را در اتحاديه اروپا دارد

تهران – مركز آمار اسپانيا با بيان اينكه از سال 1997 تا كنون ميزان بيكاري در اين كشور سير صعودي داشته است ، اعلام كرد كه در حال حاضر نرخ بيكاري در اين كشور به 21.3 درصد يعني حدود دو برابر نرخ بيكاري در اتحاديه اروپا رسيده است.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا ، پايگاه خبري اليوم السابع روز يكشنبه نوشت: نرخ بيكاري در اسپانيا در چهار ماه آخر سال گذشته 20.3 درصد بوده و در اين مدت ، بخش هاي مختلف اقتصادي اين كشور ، بسياري از فرصت هاي شغلي خود را حذف كرده اند و از 14 سال پيش تاكنون ، ميزان بيكاري در اين كشور به بيشترين ميزان خود رسيده است.
بنا بر اعلام موسسات اسپانيايي ، اين كشور در اواخر ماه مارس گذشته ، پنج ميليون بيكار و 4.91 ميليون متقاضي كار داشته است .
دولت و مقامات اسپانيا در اين روزها پيش بيني مي كنند كه با در پيش گرفتن سياست هاي مختلف ، تا سال 2014 ميلادي بتوانند نرخ بيكاري در اين كشور اروپايي را به 16 در صد برسانند .
اثرات بحران اقتصادي جهاني با فروپاشي بخش ساخت و ساز اسپانيا تشديد شده و اين كشور را به عميق‌ترين ركود اقتصادي در 60 سال اخير فرو برده است.


تاریخ خبر: 900220
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی