دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اسپانيا بالاترين نرخ بيكاري را در اتحاديه اروپا دارد

تهران – مركز آمار اسپانيا با بيان اينكه از سال 1997 تا كنون ميزان بيكاري در اين كشور سير صعودي داشته است ، اعلام كرد كه در حال حاضر نرخ بيكاري در اين كشور به 21.3 درصد يعني حدود دو برابر نرخ بيكاري در اتحاديه اروپا رسيده است.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا ، پايگاه خبري اليوم السابع روز يكشنبه نوشت: نرخ بيكاري در اسپانيا در چهار ماه آخر سال گذشته 20.3 درصد بوده و در اين مدت ، بخش هاي مختلف اقتصادي اين كشور ، بسياري از فرصت هاي شغلي خود را حذف كرده اند و از 14 سال پيش تاكنون ، ميزان بيكاري در اين كشور به بيشترين ميزان خود رسيده است.
بنا بر اعلام موسسات اسپانيايي ، اين كشور در اواخر ماه مارس گذشته ، پنج ميليون بيكار و 4.91 ميليون متقاضي كار داشته است .
دولت و مقامات اسپانيا در اين روزها پيش بيني مي كنند كه با در پيش گرفتن سياست هاي مختلف ، تا سال 2014 ميلادي بتوانند نرخ بيكاري در اين كشور اروپايي را به 16 در صد برسانند .
اثرات بحران اقتصادي جهاني با فروپاشي بخش ساخت و ساز اسپانيا تشديد شده و اين كشور را به عميق‌ترين ركود اقتصادي در 60 سال اخير فرو برده است.


تاریخ خبر: 900220
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی