چهار شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

انرژی کشورهای جهان

انرژی کشورهای جهان

سازمان ملل متحد:

كشورهاي جهان انرژي مورد نياز را از منابع تجديد پذير تامين كنند

تهران - اگر دولت ها سياست هاي بهره وري بهينه از توان بالقوه خود را دنبال كنند، مي توانند با استفاده از انرژي هاي تجديدپذير همچون انرژي هاي خورشيدي، بادي، زيست توده اي (biomass) و برق آبي، 80 درصد نيازهاي انرژي جهان را تا سال 2050 تامين كنند.

 

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از مركز اطلاعات سازمان ملل متحد، براساس يافته هاي بيش از 120 پژوهشگر كه براي هيئت بين دولتي تغييرات اقليمي كار مي كنند، اگر فرايند استفاده از منابع تجديد پذير به طور كامل دنبال شود اشاعه گازهاي گلخانه اي به ميزان كافي كاهش مي يابد.
بنابراين گزارش، اين امر مانع افزايش بيش از حد دماي زمين شده و آن را تنها تا دو درجه افزايش داده و تا اواسط قرن جاري ثابت نگه مي دارد.
ميزان دو درجه دما به گونه اي در بالاترين حد در نظر گرفته شده است، كه فراتر از آن موجب وقوع بدترين اثرات تغييرات اقليمي در كره زمين خواهد شد.
اين گزارش با هدف ارزيابي توان بالقوه منابع انرژي هاي تجديد پذير به سياست گذاران جهان تهيه و ارايه شده است.
كريستينا فيگوترس دبير اجرايي كنوانسيون چارچوب ملل متحد گزارش مذكور در زمينه تغييرات اقليمي را بسيار استثنايي و موثر عنوان كرد و گفت: اين گزارش راه آينده را به دولت هاي جهان نشان مي دهد.

تاریخ خبر: 900222
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی