جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بانكها نقش موثري در تحقق اهداف كلان اقتصادي دارند

تهران- رئيس كل اداره روابط عمومي و بازاريابي بانك سپه گفت: بانكها نقش مهمي در تحقق اهداف كلان اقتصادي و كمك به اجراي پروژه هاي استراتژيك كشور دارند.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بانك سپه،محسن ملكي با بيان اينكه نقش بانك ها در عرصه كلان اقتصادي برهيچ كس پوشيده نيست ، افزود: با توجه به اين مهم، بانك سپه سياستگذاري مدوني براي حضور پرقدرت و نقش آفريني در عرصه كلان اقتصادي دارد و براي آن استراتژي تدوين كرده است.
رئيس اداره روابط عمومي و بازاريابي با اشاره به اصل 44 قانون اساسي گفت: طبق اين اصل و تأكيد مقام معظم رهبري بانكهاي سپه و ملي به عنوان دو بانك دولتي در كنار دولت باقي خواهند ماند.
وي افزود: با توجه به اين مهم، مسئوليت بانك سپه در كمك به تحقق اهداف كلان و استراتژيك اقتصادي دولت، بيش از گذشته سنگين شده است.
به گفته ملكي، بانك سپه بالغ بر 40 ميليارد دلار قرارداد در بخشهاي مختلف استراتژيك اقتصادي همچون نفت، صنعت، نيرو، كشاورزي، بازرگاني و حمل و نقل منعقد كرده است.
وي به ميزان نقدينگي موجود در جامعه اشاره كرد و افزود: بالغ بر 270هزار ميليارد تومان نقدينگي در كشور موجود است كه بانك سپه در تلاش است تا بتواند ضمن جذب بخش عمده اي از اين منابع ، با يك مديريت صحيح و توزيع عادلانه و كارشناسانه، آنها را در بخش هاي مختلف اقتصادي تزريق و در مسير توليد و رونق اقتصادي كشور، هدايت كند.
ملكي ضمن تشريح فعاليت هاي اين بانك در اجراي قانون هدفمندي يارانه ها
گفت: اين بانك در تلاش است با ارائه مدل مالي جديد و رايزني با بانك مركزي و وزارت اقتصاد براي تشكيل كنسرسيوم با ساير بانك ها به حل مشكل توليدكنندگان و حمايت از توليد، اقدام كند.
وي از ديگر جلوه هاي حضور بانك سپه در عرصه توسعه و توليد ملي را مشاركت 100 هزار ميليارد ريالي در احداث پل خليج فارس، عرضه اوراق مشاركت 17درصدي (براي تأمين مالي پروژه عمراني مشهد) و عرضه اوراق مشاركت ارزي (به منظور طرح توسعه ميدان مشترك گازي فاز 13 تا 24 پارس جنوبي) عنوان كرد.


تاریخ خبر: 900227
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی