دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ایران مدیر منطقه کنوانسیون استکهلم شد

قائم مقام سازمان حفاظت محيط زيست:

مديريت منطقه اي کنوانسيون استکهلم به جمهوري اسلامي ايران واگذار شد

تهران - قائم مقام سازمان حفاظت محيط زيست گفت: ايران در پنجمين کنفرانس اعضاي کنوانسيون استکهلم موفق به کسب امتياز مرکز منطقه اي استکهلم شد.

"علي محمد شاعري " روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: پيش از اين مسووليت منطقه اي کنوانسيون " بازل " که بر حمل و نقل پسماند هاي ويژه در سطح منطقه تاکيد دارد، بر عهده ايران بود.
وي اظهار داشت: عملکرد ايران در اين پروژه بسيار مطلوب ارزيابي شد از اين رو مديريت منطقه اي کنوانسيون استهکلم هم به ايران واگذار شده است .
قائم مقام سازمان محيط زيست افزود : کنوانسيون بازل و استکهلم مکمل همديگر هستند و درکنوانسيون استکهلم بر مسايل فني،اعمال ضوابط و مقررات براي تفکيک و حمل و دفع پسماند ويژه درکشورهاي منطقه تاکيد شده است.
شاعري ادامه داد: در حال حاضر موضوع آلاينده هاي آلي پايدار بسيار مهم است زيرا اين آلاينده ها داراي ويژگي هايي همچون پايداري در محيط و سرطان زايي در انسان هستند از اين رو مورد توجه مجامع بين المللي قرار دارند.
وي خاطرنشان کرد : از شناخته شده ترين اين آلاينده ها مي توان به بي فنيل پلي کلره (
PCBs) در ترانسفورماتورها و آفت کش د.د.ت در کشاورزي اشاره کرد که اثرات سو آن بر انسان غيرقابل جبران است و با وجود ممنوعيت استفاده از آنها که از سالها قبل در کشور ايجاد شده ولي هنوز آثارآن در محيط قابل رديابي است.
شاعري گفت: کنوانسيون استکهلم وظيفه مديريت يکپارچه زيست محيطي آلاينده هاي مذکور را که هم اکنون 21 ماده را در بر مي گيرد، در سطح منطقه برعهده خواهد داشت و کشورهاي پر جمعيتي همچون پاکستان، افغانستان و بنگلادش از اعضاي آن هستند.


تاریخ خبر: 900303
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی