چهار شنبه ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ایران مدیر منطقه کنوانسیون استکهلم شد

قائم مقام سازمان حفاظت محيط زيست:

مديريت منطقه اي کنوانسيون استکهلم به جمهوري اسلامي ايران واگذار شد

تهران - قائم مقام سازمان حفاظت محيط زيست گفت: ايران در پنجمين کنفرانس اعضاي کنوانسيون استکهلم موفق به کسب امتياز مرکز منطقه اي استکهلم شد.

"علي محمد شاعري " روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: پيش از اين مسووليت منطقه اي کنوانسيون " بازل " که بر حمل و نقل پسماند هاي ويژه در سطح منطقه تاکيد دارد، بر عهده ايران بود.
وي اظهار داشت: عملکرد ايران در اين پروژه بسيار مطلوب ارزيابي شد از اين رو مديريت منطقه اي کنوانسيون استهکلم هم به ايران واگذار شده است .
قائم مقام سازمان محيط زيست افزود : کنوانسيون بازل و استکهلم مکمل همديگر هستند و درکنوانسيون استکهلم بر مسايل فني،اعمال ضوابط و مقررات براي تفکيک و حمل و دفع پسماند ويژه درکشورهاي منطقه تاکيد شده است.
شاعري ادامه داد: در حال حاضر موضوع آلاينده هاي آلي پايدار بسيار مهم است زيرا اين آلاينده ها داراي ويژگي هايي همچون پايداري در محيط و سرطان زايي در انسان هستند از اين رو مورد توجه مجامع بين المللي قرار دارند.
وي خاطرنشان کرد : از شناخته شده ترين اين آلاينده ها مي توان به بي فنيل پلي کلره (
PCBs) در ترانسفورماتورها و آفت کش د.د.ت در کشاورزي اشاره کرد که اثرات سو آن بر انسان غيرقابل جبران است و با وجود ممنوعيت استفاده از آنها که از سالها قبل در کشور ايجاد شده ولي هنوز آثارآن در محيط قابل رديابي است.
شاعري گفت: کنوانسيون استکهلم وظيفه مديريت يکپارچه زيست محيطي آلاينده هاي مذکور را که هم اکنون 21 ماده را در بر مي گيرد، در سطح منطقه برعهده خواهد داشت و کشورهاي پر جمعيتي همچون پاکستان، افغانستان و بنگلادش از اعضاي آن هستند.


تاریخ خبر: 900303
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی