سه شنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كميسيون كشاورزي اروپا پيشنهاد داد/

كمك 150 ميليون يورويي به كشاورزان خسارت ديده از ويروس اي كولاي

تهران - كميسيون كشاورزي اروپا پيشنهاد كرده است 150 ميليون يورو به كشاورزاني كه اخيرا محصولات آنها براثر شيوع باكتري اي كولاي متحمل خسارت مالي شدند، ‌كمك مالي شود.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، ويروس اي كولاي كه از طريق خيارهاي آلوده از اسپانيا به آلمان شيوع پيدا كرده، تاكنون جان 22 نفر را گرفته و بيش از 2 هزار و 400 نفر ديگر را راهي بيمارستان كرده است.
اطلاعات ارايه شده در نشست فوق‌العاده وزراي كشاورزي اروپا در لوكزامبورگ حاكي است كه بحران ناشي از ويروس اي كولاي فقط به شمال آلمان محدود است و نيازي نيست كه كل اروپا تحت كنترل قرار گيرد.
داسيان سيولوس رييس كميسيون كشاورزي اروپا در اين راستا در گفت و گو با خبرنگاران از گسترش ويروس اي كولاي به عنوان يك خطر براي ساير كشورهاي اروپايي نام برده است و اعلام كرد: براي جبران خسارت كشاورزان متضرر شده نيز پيشنهاد يك بودجه 150 ميليون يوروي داده است.
وي ابراز اميدواري كرد كارشناسان بتوانند هرچه زودتر علت شيوع ويروس اي كولاي و راه كاري هاي مقابله با آن را ارايه دهند تا دوباره اعتماد به سوي مصرف كنندگان بازگردد كه در غير اين صورت تجارت محصولات كشاورزي در اروپا با اختلال مواجه خواهد شد.
لازم به يادآوري است كه ويروس اي كولاي ابتدا با خيارهاي توليد شده آلوده از اسپانيا به آلمان وارد شده و در موازات اين كشور در دانمارك، سوئد، سوئيس، هلند و انگلستان نيز منجر به بيماري صدها نفر گرديده است.
در همين حال كارشناسان علوم پزشكي آلمان، از سرعت شيوع اين ويروس در شمال اين كشور به شدت ابراز نگراني كرده و نسبت به افزايش بيماران مبتلا به اين بيماري هشدار دادند.

تاریخ خبر: 900321
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی