سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

برآورد سال 90/ درخصوص فرش دستباف

برآورد سال 90/

سفارش بافت يك ميليارد دلار فرش دستباف از اروپا و كشورهاي عربي

تهران - مديرعامل شركت سهامي فرش دستباف پيش بيني كرد كه اين شركت در سال جاري در مجموع سفارش بافت فرش دستباف به يك ارزش ميليارد دلار را از سوي كشورهاي اروپايي و عربي دريافت كند .

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا ،‌‌محمدرضا عابد ‌ در نشستي با خبرنگاران همچنين از انجام مذاكراتي با يكي از طراحان تجاري اروپايي براي توليد 2 هزار متر مربع انواع فرش تجاري نيز خبر داد.
وي با اشاره به موضوع واگذاري شركت سهامي فرش دستباف تصريح كرد: واگذاري اين شركت در قانون بودجه 89 پيش بيني شده بود كه به دليل حل نشدن مسائلي همچون تعيين تكليف تعدادي فرش‌ موزه اي در اختيار شركت سهامي فرش و عدم تصميم‌گيري نهايي دولت در اين خصوص، واگذاري صورت نگرفت.
عابد تصريح كرد :‌براساس جلسات برگزار شده در اواخر سال گذشته مقرر شد كه شركت سهامي فرش دستباف از طريق فرابورس در سال جاري واگذار شود كه آمادگي كامل دراين خصوص وجود دارد .
وي همچنين گفت كه در سال گذشته، 17 هزار و 500 متر مربع فرش دستباف توسط شركت سهامي بافته شده كه در نتيجه آن 85 درصد اهداف فروش و 70 درصد در بخش توليد شركت در سال گذشته محقق گرديد .
مديرعامل شركت سهامي فرش در ادامه با اشاره به فروش ويژه فرش دستباف گفت : شركت سهامي فرش ايران با همكاري مركز ملي فرش، در سال جاري با اجرايي شدن طرح ميزان يك (خريد اعتباري كاركنان دولت ) توسط وزارت بازرگاني اقدام به فروش و عرضه فرش در قالب اين طرح خواهد كرد.
به گفته وي، همزمان با ولادت حضرت علي (ع) اين فروش ويژه با ارائه تسهيلات ويژه فروش اقساطي و همچنين نقدي آغاز مي‌شود.
وي همچنين به اعتبارات پيش‌بيني شده براي اعتبار فروش اقساطي اشاره كرد و افزود: در سال جاري سقف اعتبارات اقساطي از سه ميليون و 600 هزار تومان به چهار ميليون و 200 هزار تومان افزايش يافت و براي فروش نقدي نيز تخفيف 5 تا 10 درصدي در نظر گرفته شده است.
عابد در خصوص تامين مواد اوليه توليد با تاكيد بر اينكه سالانه حدود پنج ميليون متر مربع فرش در كشور توليد مي‌شود، گفت: با توجه به افزايش قيمت جهاني مواد اوليه فرش از جمله پشم، ضروري است مسئولان مربوطه در مركز ملي فرش حمايت بيش از پيش خود از توليد مواد اوليه در داخل كشور را در دستور كار خود قرار دهند و اعتبارات مناسبي براي تامين مواد اوليه با قيمت مناسب نيز اختصاص يابد.
وي در خصوص كنترل كيفي در فرآيند توليد فرش نيز گفت : با مشاركت مركز ملي فرش ايران، هشت شعبه از واحدهاي توليدي شركت سهامي فرش موفق به دريافت گواهينامه كنترل كيفيت شده‌اند.
عابد افزود:‌ با اقدامات صورت گرفته در خصوص بيمه قاليبافان، تمام تلاش ها برآن است تا بيشتر توليد كنندگان شركت سهامي فرش تحت پوشش اين بيمه قرار گيرند.


تاریخ خبر: 900321
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی