یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ايران سومين بورس سكه يك گرمي طلا درجهان

پس از هند و پاكستان /

تهران - ناظر تالار بورس كالاي ايران گفت : ايران پس از هند و پاكستان، سومين بورس سكه يك گرمي طلا درجهان مي شود.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه(سنا)،محمدرضا طهماسبي با اشاره به اينكه سكه طلاي يك گرمي و نقره دو محصول مناسب براي ورود به معاملات آتي هستند، گفت: سكه يك گرمي طلا و نقره ، دو كالاي سرمايه اي هستند كه سرمايه گذاران بازار آتي از شهريور ماه در كنار معامله سكه طلا طرح جديد، به خريد و فروش اين دو محصول مي پردازند.
وي در خصوص آغاز دوباره معاملات شمش طلاي 10 اونسي اظهار داشت: براساس هماهنگي بورس كالا و بانك مركزي به احتمال زياد،شمش هاي 10 اونسي معاملات آتي با برند بورس مورد معامله قرار خواهد گرفت، ‌البته اين موضوع هنوز نهايي نشده است.
وي درباره راه اندازي معاملات آتي نقره گفت: بورس كالا مذاكراتي را با فعالان و توليدكنندگان بازار نقره ‌انجام داده است و آنان رضايت خود را با اين اقدام اعلام كرده اند.
طهماسبي تصريح كرد: حتي درصورتي كه توليدكنندگان نقره به بورس نيايند، اين كالا به عنوان دومين فلز گرانبها و كالايي سرمايه‌اي در بورس مورد استقبال قرار خواهد گرفت به گونه اي كه رونق معاملات اين محصول قطعي به نظر مي رسد.
به گفته ناظر تالار بورس، نبايد به محض عرضه سكه يك‌گرمي و نقره در بازار آتي، انتظار ورود هزاران معامله گر و انعقاد قراردادهاي بزرگي را داشت، چراكه رونق معامله هر محصولي در بازار آتي زمان بر است و هر محصولي به تدريج در معاملات آتي به جايگاه واقعي اش مي رسد.
طهماسبي در پايان افزود: در صورت رونق معاملات سكه يك گرمي، بورس كالاي ايران پس از بورس هند و پاكستان سومين بورس جهان خواهد بود كه سكه طلاي گرمي در آن معامله مي شود، البته در بورس هند سكه طلاي 8 گرمي نيز مورد معامله قرار مي گيرد كه احتمال عرضه انواع سكه هاي طلا در بورس ايران در صورت رونق معاملات سكه يك گرمي وجود دارد.
معاملات سكه يك گرمي و نقره از اواخر شهريورماه امسال در معاملات آتي بورس كالا آغاز مي شود تا ايران سومين كشور جهان باشد كه سكه طلاي يك گرمي در بورس كالاي آن دادوستد مي شود.


تاریخ خبر: 900401
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی