شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نقش اصناف در توليد ناخالص ملي و اشتغال در كشور مهم و اساسي است

معاون وزير بازرگاني:

 

اروميه- معاون وزير بازرگاني گفت: اصناف نقش اساسي در توليد ناخالص ملي و اشتغال ايجاد شده در كشور ايفا مي كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدعلي ضيغمي ظهر در آيين افتتاح مجتمع صنفي فلزكاران اروميه افزود: بيش از دو ميليون واحد صنفي در كشور فعاليت مي كنند كه از اين طريق شش ميليون فرصت شغلي در كشور ايجاد شده است.
وي گفت: درآمد يك سوم جمعيت كشور از اين طريق به دست مي آيد و اين امر نقش اصناف در توسعه درآمد ملي را مي رساند.
معاون توسعه بازرگاني داخلي وزارت بازرگاني در خصوص سهم اصناف در توليد ناخالص ملي اظهاركرد: با توجه به آمارهاي موجود، نزديك به 20 درصد توليد ناخالص ملي كشور در حوزه صنفي كشور توليد مي شود كه اين امر بر اهميت جايگاه اين قشر عظيم مي افزايد.
وي درادامه به فعاليت هاي دولت و وزارت بازرگاني در خصوص ساماندهي اصناف مختلف در كشور پرداخت و گفت: اقدامات خوبي در اين حوزه آغاز شده است كه از جمله آنها مي توان به ساماندهي شركت هاي پخش، ايجاد مجتمع هاي بزرگ با استفاده از ظرفيت استانها و رشد صادرات محصولات توليدي براي توسعه فعاليت هاي صنفي اشاره كرد.
ضيغمي همچنين بر كاهش مشكلات اصناف به ويژه در مجتمع هاي صنفي تاكيد كرد و افزود: فعالان اين حوزه نيز بايد در كنار دولت با توجه به روش هاي نوين كسب و كار، ايجاد رقابت هاي شغلي، راه اندازي فروشگاههاي بزرگ و زنجيره اي و اهتمام بر آموزش هاي ضمن خدمت گام هاي موثري در روند بهبود روز افزون وضعيت اصناف در كشور بردارند.
معاون توسعه بازرگاني داخلي وزارت بازرگاني در پايان يكي از محوري ترين اهداف وزارت بازرگاني را توسعه زيرساخت هاي تجاري و بازرگاني در كشور عنوان كرد و گفت: در اين راستا نيازمند تلاش و مساعدت بيش از پيش بخش خصوصي هستيم.


تاریخ خبر: 900411
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی