پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فروش خودرو در اتحاديه اروپا به پايينترين ميزان در هشت ماه گذشته رسيد

فروش خودرو در اتحاديه اروپا به پايينترين ميزان در هشت ماه گذشته رسيد

تهران - فروش خودرو در اتحاديه اروپا در ماه گذشته ميلادي به پايينترين ميزان خود در هشت ماه گذشته رسيد، امري كه علت آن نگراني از آينده وضعيت اقتصادي اين اتحاديه و همچنين عقب‌نشيني برخي از كشورهاي اروپايي از طرحهاي حمايتي از توليدكنندگان خودرو است.
به گزارش گروه اقتصادي ايرنا از پايگاه خبري اتونيوز، ميزان فروش خودرو در ماه گذشته ميلادي در اتحاديه اروپا در مقايسه با مدت مشابه سال پيش 8.1 درصد كاهش يافته كه پس از كاهش 16.6 درصدي ميزان فروش در اكتبر گذشته (مهرماه سال پيش) بيشترين كاهش در هشت ماه اخير بشمار مي رود.
اين در حالي است كه هم اكنون كشورهايي مانند چين، هند، برزيل و روسيه به كانون توجه خودروسازان جهاني تبديل شده‌اند، بطوري كه ميزان فروش خودرو در برزيل و چين بترتيب 16 و 9 درصد افزايش يافته است.
در اين ميان انجمن صنعت خودرو آلمان اعلام كرده كه فروش خودروهاي با برند شركت‌هاي آلماني در اروپاي غربي در ماه گذشته ميلادي نسبت به مدت مشابه سال پيش هشت درصد كاهش نشان مي دهد.
فرانسه و اسپانيا نيز هركدام بتريتب با كاهش 12.6 و 31.4 درصدي در ميزان فروش خودرو در مدت يادشده مواجه بوده‌اند.
از سوي ديگر آمارها نشانگر آن است كه ميزان فروش خودرو در شش ماهه نخست سال جاري ميلادي در اتحاديه اروپا 2.1 درصد كاهش داشته و در اين مدت تنها هفت ميليون و 100 هزار خودرو مسافري بفروش رفته است.


تاریخ خبر: 900501
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی