سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

5/2ميليون بيكار در اسپانيا بيش از يك سال به دنبال شغل مي‌ گردند.
مادريد - به رغم اينكه دولت اسپانيا از كاهش بيكاري در سه ماهه دوم سال جاري خبر داده منابع مطلع اين كشور مي گويند اين امر در وضعيت بيكاراني كه مدت زيادي از اين مشكل رنج مي برند تاثير نداشته است.
دولت اسپانيا مي گويد ميزان بيكاري در اين كشور به رقم 89/20 درصد رسيده و اين منابع تاكيد مي كنند كه حدود نيمي از 8/4 ميليون نفر بيكار اين كشور كساني هستند كه از يك سال قبل به دنبال كار مي‌ گردند.
به گزارش ايرنا، يك نظرسنجي كه از جمعيت فعال اسپانيا در سه ماهه دوم سال جاري بعمل آمده حاكي از آن است كه 9/25 درصد از بيكاران از دو سال قبل به دنبال شغل هستند و 6/24 درصد ديگر از بيكاران بدون هيچ موفقيتي پس از گذشت بيش از يك سال، شغلي‌ پيدا نكرده ا‌ند.
بنا بر اين گزارش بيشترين لطمه بحران اقتصادي در اين زمينه به نسل جوان اين كشور اروپاي غربي وارد شده است.
اين در حالي‌ است كه تعداد بيكاران جواني‌ كه بيش از 25 سال ندارند، از دو سال پيش افزايش يافته ونسبت آنان در ميان بيكاران به رقم 2/17 درصد رسيده ا‌ست.


تاریخ خبر: 900523
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی