سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بانك اروپا 22 ميليارد يورو اوراق قرضه اسپانيا و ايتاليا را خريد

مادريد- بانك مركزي اروپا امروز اعلام كرد كه اوراق قرضه اي كه در هفته گذشته از اسپانيا و ايتاليا خريداري نموده مبلغ ?? ميليارد يورو بوده است .
بنا بر گزارش ايرنا ، برخي‌ از فعالان بازارهاي مالي‌ در اين مورد گفته ا‌ند كه بانك مركزي علاوه بر خريداري اوراق قرضه ايتاليا و اسپانيا ، روز چهار و پنج اگوست (13 و 14 مرداد ) اوراق قرضه پرتغال و يونان را نيز خريداري نموده است .
بر اساس محاسبات ، بانك مركزي تا بحال 96 ميليارد يورو از اوراق قرضه منطقه يورو را خريداري كرده است .
در اين زمينه بانك مركزي اروپا به دليل خريد اوراق قرضه اسپانيا و ايتاليا مورد انتقاد شديد قرار گرفته است زيرا اين امر باعث شده كه بهره اين اوراق كه سپرده ده ساله بودند ، كاهش يابند .
شايان ذكر است كه تصميم بانك مركزي اروپا در خصوص خريد اوراق قرضه اسپانيا ، بخشي از فشارهاي ناشي از اوضاع بد اقتصادي اين كشور را تسكين داد.
اين تصميم بانك مركزي اروپا در گام نخست، حق بيمه خالص يا پاداش خطرپذيري در اسپانيا را كه با سپرده 10 ساله به سرمايه گذاران واگذار شده بود، معادل 100 واحد نسبت به نرخ همين اوراق در آلمان كاهش داد.
حق بيمه از دو بخش حق بيمه خالص و حق بيمه تجارتي تشكيل شده است. هر گاه به حق بيمه خالص، هزينه هاي عمومي بيمه گر وكارمزد نماينده اضافه شود، حق بيمه تجارتي محاسبه مي شود.
بر اساس اين گزارش، با كاهش حق بيمه مازاد نرخ اوراق اسپانيايي كه در رقم 385 واحد بود به رقم 285 واحد كاهش يافت كه بيشترين و بهترين تفاوت از آغاز سال جاري ميلادي براي اقتصاد اسپانيا است.
بهره اوراق سپرده ده ساله اسپانيايي امروز با كاهش به 97/4 درصد و اوراق ايتاليا نيز به 89/4 درصد رسيد , در حالي‌ كه در ماه ژوييه و اوايل اگوست اين بهره در رقم 6 درصد بود.


تاریخ خبر: 900603
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی