دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ايسنا : رييس اتحاديه بازرگانان پرتغال در گفت‌وگو با ايسنا: تحريم‌ كشورها با پديده جهاني‌شدن مغاير است

رييس اتحاديه بازرگانان پرتغال كه همتاي رييس اتاق بازرگاني ايران در نشست مشترك جمعي از تجار دو كشور بود، در مورد ديدگاه بخش خصوصي پرتغال نسبت به تحريم‌هاي اقتصادي ايران هر چند سخن گفتن در اين مورد را دخالت در مسائل سياسي اطلاق كرد اما متذكر شد كه اين تحريم‌ها با پديده جهاني شدن مغاير است و در درازمدت روابط اقتصادي بين‌المللي به طرفي خواهد رفت كه مغاير با اين‌گونه تحريم‌ها خواهد بود.
خوزه آنتونيو باغوش در حاشيه نشست مشترك جمعي از تجار دو كشور ايران و پرتغال كه در محل اتاق بازرگاني ايران برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پاسخ به سوالي در مورد اثرات تحريم‌هاي اقتصادي عليه ايران عنوان كرد: ما نماينده بخش خصوصي پرتغال هستيم و در زمينه مسائل سياسي هيچ دخالتي نمي‌كنيم. وي هرچند بيان كرد قصد فرار از پاسخ به اين سوال ندارد اما افزود: اين واقعيتي است كه ما سعي مي‌كنيم در مسائل سياسي دخالت نكنيم. چون اين به ضرر بخش خصوصي و روابط دو جانبه اقتصادي است. با وجود اين، اين مقام پرتغالي با اشاره به جلسه خصوصي خود با رييس اتاق بازرگاني ايران، اين سخن نهاونديان را مدنظر قرار داد كه گفته است «با توجه به مسائل اقتصادي در سطح جهان اكنون موقع آن نيست كه در مورد مسائل تحريم‌ها صحبت شود. » رييس اتحاديه بازرگانان پرتغال در ادامه اظهار كرد: نمي‌شود جلوي پديده جهان‌گرايي را گرفت و پديده جهاني شدن مغاير با مسائلي مثل تحريم است. وي همچنين در مورد اينكه آيا كشور پرتغال نيز چنين تجربه‌اي داشته است؟ يادآور شد كه كشورش در 30 سال گذشته از جانب بسياري از كشورها مورد تحريم قرار گرفته بود. او در مورد آثار آن تحريم‌ها بر كشور پرتغال بيان كرد: در كوتاه‌مدت آثاري داشت اما در دراز مدت تاثير خودش را از دست ‌داد.
اين مقام بخش خصوصي پرتغال در پاپان در پاسخ به اين سوال كه آيا در مورد آثار تحريم ايران نيز اين چنيني اعتقادي دارد؟ متذكر شد: با اين سخن مجدد ما وارد بحث سياسي مي‌شويم. فلسه ما اين است كه اصلا نمي‌خواهيم در اين زمينه دخالت كنيم. اما همانطور كه گفتم ما اعتقاد داريم در درازمدت روابط اقتصادي بين‌المللي به طرفي خواهد رفت كه مغاير با اين‌گونه تحريم‌ها خواهد بود.


تاریخ خبر: 890228
دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا
چه خودروهایی به اسپانیا صادر شدند؟
وبینار تاثیر انتخابات امریکا بر اقتصاد ایران (با رویکرد مدیریت ریسک سرمایه گذاری ها در بازارهای موازی) 2 آبان 99 برگزار شد
جلسه دوم وبینار استراتژی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات- 1 آبان 99 برگزار شد
وبینار استراتژی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات- 24 مهر 99 برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی