سه شنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سرمايه گذاري هاي صنعت مس،چشم انداز ايجاد فرصت هاي شغلي را پررنگ كرد.
رييس اتاق ايران: 

تهران - رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران گفت: سرمايه گذاري هاي عظيمي كه تاكنون در صنعت مس صورت گرفته، چشم انداز ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و افزايش توليد فرآوري هاي اين صنعت در بازار را بسيار پررنگ كرده است.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي شركت ملي صنايع مس ايران، محمد نهاونديان با استقبال از برگزاري نخستين كنگره بين المللي مس گفت: صنايع معدني كشور نياز به افزايش دسترسي به بازارهاي مالي جهاني دارند و مديران شركت ملي صنايع مس ايران به عنوان برگزار كنندگان كنگره مس بايد توجه ويژه اي به اين موضوع داشته باشند.
رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در رابطه با سياست هاي توسعه اي مسوولين در معرفي ايران به عنوان يكي از كشورهاي مس خيز جهان و جلب مشاركت هاي خارجي براي سرمايه گذاري در اين بخش، تصريح كرد: ما نبايد حوزه برنامه ريزي هاي توسعه اي صنعت مس را تنها محدود به كشور خود كنيم.
وي ادامه داد: در صورتي كه بتوانيم كشورهاي همجوار را نيز در استراتژي هاي بلندمدت صنعت مس شريك كنيم خواهيم توانست موفقيت هاي عظيمي را در اين حوزه به دست آوريم چرا كه رگه هاي زيرزميني معادن از مرزهاي سياسي تبعيت نمي كنند.
به گفته نهاونديان، مي توان با سر و سامان دادن فعاليت هاي منطقه اي اكتشاف مس، سهم ايران را در بازارهاي جهاني افزايش داد.
وي افزود: حركتي به منظور افزايش زمينه حضور فعاليت هاي بخش معدن ايران در جامعه جهاني آغاز شده است كه در همين رابطه سهم بيشتري را به بخش خصوصي ارائه داد.
رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران با بيان اين كه سياست گذاري بنگاه هاي فرامليتي صنعت مس بايد بر عهده بخش خصوصي باشد، اظهار داشت: سياست گذاري ها و نظارت برحسن اجراي امور نيز مي تواند در اختيار دولت باشد.
وي متذكر شد: ايجاد هولدينگ هاي بين المللي و شركت هاي فرا مليتي با ابتكار ايران مي تواند براي تمام كشورهاي همجوار جاذبه خوبي ايجاد كند تا اين كشورها براي مشاركت و در اختيار قرار دادن ذخاير معدني خود با ما همكاري كنند.
نهاونديان همچنين در رابطه با برگزاري نخستين كنگره بين المللي مس و اقداماتي كه مي تواند منجر به افزايش حضور ايران در بازارهاي جهاني شود اظهار داشت: در چنين همايش هايي علاوه بر جنبه هاي فني موضوع بايد جنبه هاي اقتصادي آن نيز مورد توجه قرار گيرد.
رييس پارلمان بخش خصوصي تاكيد كرد:يكي از محورهاي كنگره مس نيز بايد توجه به موضوعات مرتبط با مباحثي چون بيمه،حمل و نقل و سرمايه گذاري هاي زيرساختي معادن مس باشد.
وي خاطرنشان كرد: براي ورود به مسابقه بهره وري جهاني بايد تقويت ارتباط صنعت و دانشگاه نيز لحاظ شود تا ما بتوانيم پتانسيل دانشگاه را در خدمت صنعت قرار دهيم.
يادآور مي شود، نخسين كنگره بين المللي مس در ايران با حضورمقامات ارشد، مسوولان و مديران صنعتي و معدني كشور و همچنين مديران و كارشناسان صنعت مس بيش از 30 كشور جهان دوم تا چهارم آبان از سوي شركت ملي صنايع مس ايران در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار مي شود.


تاریخ خبر: 900728
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی