دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

مركز آمار ایران اعلام كرد : رتبه چهارم رشد اقتصادی ایران میان 22كشور

تهران-مركز آمار ایران اعلام كرد: جمهوری اسلامی ایران در میان 22 كشور منتخب،رتبه چهارمبه لحاظ رشد اقتصادی به میزان 7.3 درصد بدون نفت و رتبه پنجم را با 6.5 درصد بااحتساب نفت به خود تخصیص داده است.

مركز آمارایران در گزارشی به مقایسه نرخ رشد اقتصادی ایران با 22 كشور منتخب از قاره هایآسیا، اروپا و امریكا و همچنین قاره آفریقا به طور كلی پرداخته كه بالاترین رشد بهمیزان 14.5درصد متعلق به كشور سنگاپور است.

بر اساس اینگزارش، رشد اقتصادی در بیشتر كشورهای اروپایی كمتر از چهار درصد، در كشور اسپانیامنهای یك درصد،كشورهای شرق آسیا به غیر از ژاپن كه چهار درصد گزارش شده است به طورعام بیش از 6درصد است.

رشد اقتصادی دركشور كانادا 3.2درصد و در ایالات متحده امریكا معادل سه درصد است. همچنین هندوستانرشد اقتصادی 8.8درصدی را در سال 1389 تجربه كرده است.

این گزارش رشداقتصادی در روسیه و همچنین قاره افریقا را چهار درصد ذكر كرده است.رشد اقتصادی درجهان نیز در سال 1389 معادل چهار درصد بوده است.

رشد اقتصادی دركشور چین برابر با 10.4 درصد است كه پس از سنگاپور در میان كشورهای منتخب رتبه دومرا به خود اختصاص داده است.

در حوزهكشورهای منطقه رشد اقتصادی پاكستان 4.1 درصد، تركیه 9 درصد، عربستان سعودی 3.8درصد، امارات 1.4 درصد، افغانستان منهای 7.7 درصد، كویت 2 درصد، امارات متحده عربی1.4درصد و عربستان سعودی 3.8درصد است.

                                                                                                                                     

منبع: ايرنا 


تاریخ خبر: 901204
دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا
چه خودروهایی به اسپانیا صادر شدند؟
وبینار تاثیر انتخابات امریکا بر اقتصاد ایران (با رویکرد مدیریت ریسک سرمایه گذاری ها در بازارهای موازی) 2 آبان 99 برگزار شد
جلسه دوم وبینار استراتژی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات- 1 آبان 99 برگزار شد
وبینار استراتژی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات- 24 مهر 99 برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی