سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بدهی اسپانیا به 734 میلیارد یورو رسید
تهران - آمارهای بانك اسپانیا حاكی از این است كه بدهی عمومی این كشور در پایان سال 2011 میلادی به رقم بی سابقه 734.96 میلیارد یورو رسیده است. به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه از مادرید،‌ بدهی عمومی اسپانیا در پایان سال 2011میلادی به 734.96 میلیارد یورو رسید كه این رقم معادل 68.5 درصد تولید اقتصادی سالانه این كشور در پایان همان سال است. این در حالی است كه بدهی عمومی اسپانیا سه ماه پیش از آن 66 درصد تولید ناخالص داخلی آن و در پایان سال 2010 نیز 61.5 درصد تولید ناخالص داخلی بود. بدهیهای انباشته شده كشور اسپانیا از محدوده تعیین شده در اتحادیه اروپا كه معادل 60درصد تولید ناخالص داخلی است، عبور كرده است، اما همچنان از میانگین این اتحادیه در سه ماهه سوم سال گذشته میلادی كه نزدیك به 90 درصد بود،‌ پایین تر است. این بیشترین میزان بدهی كشور اسپانیا بر اساس معیار فعلی است . معیار فعلی برای تخمین بدهی عمومی در كشور اسپانیا از سال 1995 میلادی به كار گرفته شده است. دولت سوسیالیست سابق اسپانیا در كه انتخابات ماه نوامبر (آبان/‌ آذر ) سال گذشته میلادی جای خود را به حزب محافظه كار مردمی این كشور داد،‌ برای پایان سال 2011 بدهی برابر با 67.2 درصد تولید ناخالص داخلی را پیش بینی كرده بود.
منبع:ایرنا

تاریخ خبر: 910109
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی