دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

هشدار اروپا به اسپانیا؛ اعطای وام رایگان نیست

تهران-كمیسر امور پولی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه به اسپانیا هشدار داد بسته كمك مالیاین اتحادیه برای مادرید هزینه هایی را در برداشته و رایگان نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید،اسپانیا مصرانه می گوید وام حدودا 100 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا، به این كشورتنها مستلزم رعایت شرایطی از سوی بانك هاست و لازم نیست گام ها جدیدتری در راستایریاضت یا اصلاحات اقتصادی برداشته شود.

اما خوآكین آلمونیا، كمیسر امورپولی اتحادیه اروپا امروز تاكید كرد هنوز در مورد جزئیات شرایطی كه باید بخش مالیاسپانیا در ازای دریافت این وام رعایت كند، تصمیم گیری نشده است و بعد از تصمیمنهایی این شرایط اعلام می شود.

وی افزود: این شرایط باید در چارچوبعمومی اتخاذ شود كه از ابتدای ظهور بحران منطقه یورو مطرح بوده است.

هر كشوری كه برای پاسخ به نیازهایشوام دریافت می كند، باید در عوض چیزی پرداخت كند و اعمال شرایط قطعی است.

این مقام اتحادیه اروپا ادامه داد:هیچ كمكی رایگان نیست، اما باید این موضوع را به دور از عوام فریبی و ترس و باآینده نگری توضیح داد. اگر ما نظام مالی فاقد توان بازپرداخت دیون، تامین هزنیههای فعالیت های اقتصادی و نیازهای كشور و اقتصاد را داشته باشیم، هیچ اقدامی مفیدنیست.

گفتنی است در پی سرایت بحران بدهیمنطقه یورو به اسپانیا وزرای دارایی این كشورها روز یكشنبه (21 خرداد) در همایشیاز راه دور در بروكسل در مورد اعطای وامی به این كشور توافق كردند.

كمك مالی‌ به اسپانیا توسط صندوق بینالمللی پول، بانك مركزی اروپا و كمیسیون اروپایی كنترل و بررسی خواهد شد. صندوقبین المللی هرچند نقش وام دهنده ندارد، اما روند كارها را كنترل می‌ كند.

منبع: ایرنا 


تاریخ خبر: 910330
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی