دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نرخ بیکاری در اسپانیا در سال 2013 به 26 درصد می رسد

یک بانک اسپانیایی نرخ بیکاری در اینکشور را در سال 2013 حدود 26 درصد برآورد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا،  براساس گزارش بانک اسپانیایی BBVA،نرخ بیکاری در این کشور در سال 2013 به 26 درصد می رسد.

رسانه های اسپانیایی گزارش دادند که اینرقم بیش از رقم کنونی بیکاری یعنی 24.63 است. رشد اقتصادی اسپانیا در سال 2012، 1.4درصد کاهش پیدا می کند که این رقم بیش از 1.3 درصد در پیش بینی های اولیه بوده است.

در این گزارش امده است که تولید ناخالصداخلی اسپانیا در سه ماهه آخر سال 2012 حدود 0.4 درصد کاهش می یابد.

شینهوا، در گزارش دیگری می نویسد: شمار بدهکاران که درماه آوریل تا ژوئن در اسپانیا ثبت نام کردند، با افزایش 28.6 درصدی به دو هزار و 272نفر رسیده است که این بالاترین میزان از زمان آغاز بحران مالی منطقه یورو است

بر این اساس 30.8 درصد از شرکت هایی کهدر سه ماهه دوم سال 2012 اعلام ورشکستی کردند، در بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلاتفعال بودند.

دولت ماریانوراخوی پس از روی کار آمدن دردسامبر گذشته با چالشهای اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می کند و در تلاش برایکاهش کسری بوجه به 5.3 درصد در پایان سال 2012 است.

وعده های راخوی برای ایجاد اصلاحاتاقتصادی در حالی است که اقدامات حزب وی نارضایتی اسپانیایی ها را به همراه داشته و ازاین پس شرکتها می توانند به راحتی کارکنان خود را اخراج کرده و نرخ بیکاریهمچنان رو به افزایش است.

 منبع: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران


تاریخ خبر: 910521
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی