سه شنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

عضو شورای ملی زیتون اعلام کرد: سرانه مصرف روغن زیتون برای هر ایرانی 220 گرم است

تهران - عضو شورای ملی زیتون، سرانه مصرف روغن زیتون برایهر نفر ایرانی را بین 210 تا 220 گرم عنوان کرد و گفت: این در حالیست که سرانهمصرف روغن زیتون در برخی کشورها سالانه بین 24 تا 27 کیلوگرم است.

سید احمد بلند نظر روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: کشور سوریه بالاترین آمار مصرف روغنزیتون را با 27 کیلوگرم در سال به خود اختصاص داده است که به دلیل مصرف بالای اینماده طبیعی با کمترین مشکل بیماری های قلبی و عروقی مواجه است.
وی اظهار داشت: همچنین سرانه مصرف روغن زیتون در کشور یونان 24 کیلوگرم، اسپانیا14 کیلوگرم و ایتالیا 12 کیلوگرم است.
عضو شورای ملی زیتون تصریح کرد: در دنیا روغن زیتون به عنوان روغنی شناخته شده کهمی تواند موجب کاهش بروز بیماری های شایع قلبی و عروقی و سرطان شود.
وی تاکید کرد: متاسفانه فرهنگ مصرف روغن زیتون در بین افراد جامعه ما نهادینه نشدهو کماکان بیماری های قلبی و عروقی و بیماری سرطان در بین افراد جامعه ایرانی نسبتبه سایر کشورهای جهان شایع است.
بلند نظر افزود: در حال حاضر جامعه ایرانی از کنسرو میوه زیتون بیش از روغن زیتوناستفاده می کنند که این موضوع علاوه بر فرهنگ پایین مصرف به نبود اطلاع رسانی صحیحاز سوی رسانه های جمعی بر می گردد.
وی با اشاره به این که، بخش عمده میوه زیتون به صورت فله ای و بسته بندی در کشورعرضه می شود گفت: حدود 10 درصد میوه زیتون برای تهیه روغن وارد کارخانجات فرآوری وصنایع تبدیلی روغن کشی می شود، اما روغن زیتون فرابکر ایرانی با بهترین روغن زیتوناسپانیایی و ایتالیایی رقابت دارد.
عضو شورای ملی زیتون از رسانه های جمعی خواست تا با آگاهی و اطلاع رسانی دقیق ازمزیت و خواص این ماده طبیعی جامعه ایرانی را نسبت به مصرف روغن زیتون ترغیب کنند.
وی گفت: هم اکنون بخش قابل توجهی از میوه و روغن زیتون با کیفیت وارد کشور می شودکه کمبودی در تامین نیازهای داخل کشور به این محصول وجود ندارد.
سال گذشته در مجموع 103 هزار تن میوه زیتون در 100 هزار هکتار از اراضی زیر کشتکشور تولید شد که از این میزان حدود 10 هزار تن برای تولید روغن روانه کارخانجاتصنایع تبدیلی شد.تاریخ خبر: 910709
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی