دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بانک مرکزی اسپانیا از تداوم رکود اقتصادی در این کشور خبر داد

تهران- رکود اقتصادی و نرخ بالای بیکاری اسپانیا در حالیوارد دومین سال می شود که آمار بانک مرکزی نشان داد این کشور در سال آتی نیز باکسری بودجه و کاهش تولید ناخالص داخلی مواجه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید،بانک مرکزی اسپانیا اعلام کرد تولید ناخالص داخلی اسپانیا در سه ماهه سوم سال جاری4/0 درصد کاهش یافت که سرعتی مشابه سه ماه قبل دارد و نشان می دهد روند کاهش تولیدناخالص داخلی این کشور ادامه دارد.
این آمار نشان می دهد رکود اقتصادی اسپانیا وارد دومین سال می شود؛ شرایطی که باعثشده از هر چهار نفر نیروی کار اسپانیایی یک نفر بیکارشود.
چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو که در پایان سال 2010 از رکود پیشین نجات پیداکرده بود، از اواسط سال 2011 بار دیگر وارد رکود شد و آمار فصلی از ادامه این مسیرحکایت دارد.
این در حالی است که اسپانیا با دریافت یکصد میلیارد یورو وام کمکی برای بانک هایشموافقت کرده است که قصد دارد تنها از 40 میلیارد یورو آن استفاده کند. اما بعد ازاینکه بانک مرکزی اروپا اوایل ماه سپتامبر (شهریور/مهر) طرح هایی را برای خرید اوراققرضه نامحدود به منظور کاهش هزینه بدهی های این کشورها ارائه داد، سرمایه گذارانمنتظر کمک بیشتری به دولت اسپانیا هستند.
دولت راستگرای
ˈماریانوراخویˈنخست وزیر اسپانیا بودجه سال 2013 را بر اساس پیش بینی کاهش تولید ناخالص داخلیپنج درصدی این کشور در سال آینده تنظیم کرده است؛ رقمی که به شدت خوش بینانه تصورمی شود.
ˈکریستوبال مونتوروˈوزیر بودجه اسپانیا در پارلمان این کشور گفت این بودجه باید به پایان رکود در سالآینده کمک کند. از این گذشته دولت مرکزی به رقم هدف کسری بودجه 4.5 درصدی در سال2012 بسیار نزدیک است.
عملکرد 17 دولت محلی اسپانیا برای مجموع کاهش کسری بودجه عمومی به رقم 6.3 درصد ورسیدن به اعتماد بازار بعد از کسری بودجه در سال 2011 حیاتی است.
دولت اسپانیا رقم خوش بینانه 4.5 کسری بودجه را در نظر دارد؛ اما اگر رشد اقتصاددر سال 2013 حدود 1.5 درصد کاهش یابد همانطور که بسیاری از تحلیلگران برآورد میکنند، اسپانیا نمی تواند این رقم را محقق کند مگر اینکه اقدامات دیگری را در دستورکار قرار دهد که بانک مرکزی در این خصوص هشدار داده است. دولت اسپانیا از قبل نرخمالیات ها را افزایش و هزینه ها را کاهش داده است که به اعتراضات گسترده خیابانی ودرخواست اتحادیه های کارگری برای برگزاری اعتصاب سراسری در 14 نوامبر (24آبان)منجر شده است. اما استمرار رکود اقتصادی تحقق اهداف اسپانیا را مشکل تر کرده وبرای نمونه افزایش هزینه های بیمه بیکاری را دربرداشته است.


تاریخ خبر: 910804
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی