پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ایران تمام دانش انواع پیوند اعضا و بافت را در اختیار دارد

زنجان - رییس شبکه فراهم آوری اعضای بیماران مرگ مغزیکشور، گفت: متخصصان ایرانی دانش و توان انجام انواع پیوند اعضا و بافت را دراختیار دارند.

کتایون نجفی زاده روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: امروز سطح توان جراحی پیوند اعضا وبافت در ایران بسیار بالا است و فاصله کمی از آخرین فناوری های روز جهان دارد.
وی یادآورشد: امروز پیوند و تولید بافت زنده در سطح کشور، به خوبی صورت می گیرد ومی توان با برداشت بخشی از بافت فرد بیمار، بخش دارای مشکل را ترمیم یا با بافتجدید جایگزین کرد.
نجفی زاده اظهار کرد: حمایت خیرین برای تامین انواع تجهیزات تخصصی انجام عمل هایجراحی مربوط به پیوند، پشتوانه بسیار بزرگی برای متخصصان کشور محسوب می شود.
رییس شبکه فراهم آوری اعضای بیماران مرگ مغزی کشور، گفت: ایران فقط در کسب رضایتخانواده های بیماران مرگ مغزی دچار کمبود و کاستی است که در صورت اطلاع رسانیمناسب از اهمیت و ارزش این اقدام، می تواند رشد مناسبی به خود بگیرد.
وی میزان اهدای اعضا در ایران را نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته در علوم پزشکیغیرقابل قبول ارزیابی کرد و لازمه بهبود شرایط فعلی را همکاری خانواده ها دانست.
نجفی زاده خاطر نشان کرد: هم اکنون میزان اهدای اعضای بیماران مرگز مغزی در کشوراسپانیا 3/34 به یک میلیون نفر، اروپا 20 به یک میلیون نفر و ایران 7/5 به یکمیلیون نفر می باشد که این آمار کمی محسوب می شود.
رییس شبکه فراهم آوری اعضای بیماران مرگ مغزی کشور، تاکید کرد: البته باید به خاطرداشت که این دانش عمری کمتر از 40 سال در جهان و 12 سال در ایران دارد و نظاماسلامی برای رسیدن به جایگاه مناسب جهانی به سرعت و با شتاب پیش می رود.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 910822
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی