پنج شنبه ۲ اسفند ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

محققان اسپانیایی علت گسترش سرطان روده بزرگ را کشف کردند

مادرید- محققان اسپانیایی موسسه زیست پزشکی‌ بارسلونا میگویند علت سرطان روده بزرگ و گسترش آن به کبد را کشف کرده اند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی اسپانیا- افه- گزارش داد: این محققان اطمینان دارند این کشف موجب خواهد شد ظرف پنج سالآینده دلیل گسترش تومورهای سرطانی در تمامی اعضای بدن و راه جلوگیری از آن کشفشود.
ادوارد باتل و النا سانچو دو محقق این مطالعه گفتند: برای اینکه سلول های سرطانیتوسعه یابند نیاز به برقراری ارتباط با سلولهای اطراف خود یعنی سلولهای سالم موسومبه استروما دارند. به همین دلیل، این سلولها را فاسد می کنند تا به بقای آنها درنخستین مرحله گسترش بیماری منجر شود.
به گفته محققان یادشده، در 85 تا 90 درصد موارد مطالعه شده روی بیماران، ملکولی بهنام تی جی اف - بتا از سلولهای سرطانی دستور می‌ گیرد تا بافت سالم بدن را فاسدکند.
در بین 10 تا 15 درصد باقی‌ مانده، سلول های سرطانی قادر به فاسد کردن سلول هایسالم نبودند و در نتیجه این افراد، دچار متاستاز و برگشت به بیماری در آینده نمی‌شدند. این وضعیت، باعث می‌ شود آنها تحت درمانهای شدیدتر قرار نگیرند .
علاوه بر این، پژوهشگران دریافتند تولید پروتئین اینترلوسین- 11  از سوی سلولهای سالم اطراف سلول سرطانی موجبتغییرات ژنتیکی در سلول های مادر سرطانی می‌ شود که به آن قدرت زنده ماندن در عضوجدید استعمار شده را می‌ دهد .
النا سانچو گفت: مطالعات مذکور که با همکاری چندین بیمارستان بارسلونا انجام شد،مبنای پیشگویی در باره میزان خطر کم یا زیاد متاستاز سرطان روده بزرگ به کبد بهعنوان عضو اصلی‌ گسترش سرطان به شمار می رود.
وی افزود: ما تصمیم داریم این نتایج را به صورت کلینیکی استفاده کنیم و پس از گذشتپنج سال می توان تستی تشخیصی برای پیشگویی در برگشت بیماری به افراد را ارائه دادو برای معالجه آن برنامه ریزی کرد.
این پژوهشگر اسپانیایی خاطرنشان کرد: پس از گذشت چند ماه یا چند سال معمولا 40درصد بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ دچار برگشت بیماری می‌ شوند که در اکثرآنها متاستاز به وجود می‌ آید .
سرطان روده بزرگ، دومین عامل مرگ بر اثر سرطان در جهان به شمار می رود و راهمعمولی مبارزه با آن، عمل جراحی به همراه شیمی‌ درمانی است .


تاریخ خبر: 910830
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی