شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

افزایش متقاضیان ورود به آلمان از کشورهای بحران زده اروپا

برلین - اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد: بحران اقتصادیدر اروپا،متقاضیان ورود به آلمان از کشورهای درگیر در مشکلات اقتصادی را افزایشداده است.

به گزارش ایرنا،براساس گزارش منتشرشده از سوی اداره آمار فدرال آلمان،در شش ماهه اول سال 2012 حدود نیم میلیون نفراز مردم کشورهای بحران زده همچون یونان، اسپانیا و پرتغال به خاطر شرایط نامساعداقتصادی و بیکاری ناشی از بحران مالی در منطقه واحد پولی یورو، به آلمان سرازیرشده اند.
براساس این گزارش،این تعداد مهاجر وارد شده به آلمان نسبت به مدت مشابه در سالگذشته، افزایش 15 درصدی را نشان می دهد که با این رقم رکورد خروج افراد متقاضی کاردر اتحادیه اروپا از کشورهای خود برای زندگی در آلمان شکسته شد.
براساس آمار منتشر شده در این گزارش،از ماه ژانویه تا ژوئن سال 2012 در مجموع 501هزار نفر در تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی خود و بدست آوردن شغل وارد آلمان شدهاند که این رقم 66 هزار نفر بیشتر از آمار سال گذشته بوده است.
درحالی متقاضیان ورود به آلمان در سال 2012 افزایش 15 درصدی داشته که در سال 2011نیز مهاجرت اتباع کشورهای بحران زده یونان،اسپانیا و پرتغال به آلمان افزایش 20درصدی نسبت به سال 2010 را به ثبت رسانده بود.
این گزارش می افزاید: یونانی ها در مهاجرت به آلمان مقام اول را در این گروه بهخود اختصاص داده اند به طوری که در 6 ماهه اول سال جاری، 15 هزار و 700 نفر ازاتباع این کشور وارد آلمان شده اند که این رقم افزایش 78 درصدی نسبت به سال گذشتهرا نشان می دهد.
اسپانیا با رقمی بالغ بر 11 هزار نفر و با افزایش 53 درصدی نسبت به سال گذشتهدومین کشور از نظر تعداد مهاجرین اتباع خود به آلمان است و پرتغال نیز در جایگاهسوم مهاجرت قرار دارد.
با توجه به ادامه بحران مالی یورو و تشدید نابسامانی های اقتصادی در کشورهاییهمچون یونان،اسپانیاف ایتالیا و پرتغال،پیش بینی شده که آمار متقاضیان ورود بهآلمان از این کشورها همچنان افزایش داشته باشد.
رسانه های آلمان در همین رابطه افزایش کسانی که برای آموزش زبان آلمانی در موسسههای آموزش زبان در این کشورها ثبت نام می کنند را از دلایل بالارفتن آمار مهاجرانبه آلمان در آینده اعلام کرده اند.


تاریخ خبر: 910830
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی