دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بحران اقتصادی، یک میلیون نفر را به ترک اسپانیا واداشت

مادرید – موسسه ملی آمار اسپانیا در گزارشی اعلامکرد: از ژانویه 2011 تا ماه سپتامبر –شهریور- امسال نزدیک به یک میلیون نفر ازشهروندان و مهاجران مقیم این کشور اروپایی به دلیل بحران اقتصادی، اسپانیا را ترککردند و روند مهاجرت در سال 2012 در میان اتباع اسپانیایی افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، براساس گزارش موسسه ملی آمار اسپانیا که امروز دوشنبه توسط خبرگزاری اروپاپرس انتشاریافت، از ژانویه 2011 تا ماه سپتامبر یعنی ظرف 21 ماه اخیر در مجموع 927 هزار و890 نفر از اسپانیا مهاجرت کرده اند که از این تعداد، 117 هزار و 523 نفر اسپانیاییو 810 هزار و 367 نفر، اتباع خارجی بودند. از نظر جنسیتی نیز 542 هزار و 724 نفراز افراد یادشده مرد و 385 هزار و 166 نفر را زنان تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش، روند مهاجرت اتباع اسپانیایی از کشورشان به دلیل بحران اقتصادیدر سال 2012 میلادی تشدید شده است، به گونه ای که ظرف 9 ماه نخست آن، 54 هزار و912 نفر کشورشان را ترک کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، 6/21 درصدافزایش نشان می دهد. در همین مدت، در مجموع 420 هزار و 150 نفر از ساکنان اسپانیااعم از اتباع خود این کشور یا خارجیان مقیم آن، راه مهاجرت را در پیش گرفتند.

به گفته موسسه ملی آمار اسپانیا، ماه سپتامبر – 10 شهریور تا 9 مهر- که آخرین ماهتهیه این گزارش بوده، بالاترین میزان مهاجرت از اسپانیا را نیز به ثبت رسانده است،به گونه ای که در این ماه شش هزار و 924 نفر به مهاجرت تن دادند، حال آنکه این رقمدر ماه فوریه شش هزار و 428 نفر و مارس شش هزار و 389 نفر بود. پایین ترین میزانمهاجرت در این مدت در ماه آوریل با رقم پنج هزار و 531 نفر ثبت شده است.

بر پایه این گزارش، با احتساب اختلاف میان کسانی که وارد کشور شدند و آنها که اسپانیارا ترک کردند، در 9 ماه نخست سال 2012 میلادی در مجموع 137 هزار و 628 نفر از شمارجمعیت این کشور بحران زده اروپایی کاسته شد و نرخ آن منفی گشت.

دولت اسپانیا که از سال 2008 میلادی با بحران شدید اقتصادی روبرو است و باپیامدهای وخیم آن از جمله بیکاری پنج میلیون و 700 هزار نفری در حال حاضر دست وپنجه نرم می کند، شهروندان خود بویژه جوانان را به مهاجرت به کشورهای خارجی تشویقمی سازد.

خانم
ˈمارینا دل کورالˈ دبیرکل امور مهاجرت اسپانیادر این باره گفته است:ˈمهاجرت جوانان اسپانیایی را نباید فقط از زوایهبحران اقتصادی نگریست، بلکه باید آن را از منظر جهانی سازی و ماجراجویی جوانانتفسیر کردˈ، اما جوانانی که تن به مهاجرت داده اند، درپیامهایی به او یادآور شدند که آنها نه از سر کنجکاوی و ماجراجویی بلکه بخاطرنداشتن ˈکارˈ، اسپانیا را ترک کرده اند.

خانم
ˈفاطمه بانیزˈ وزیر کار و اموراجتماعی اسپانیا نیز هفته گذشته در واکنش به منتقدان مهاجرت جوانان در مجلساظهارداشت:ˈ برای حل بیکاری جوانان در کشور، هیچ راه حلجادویی وجود ندارد.ˈ

بنا به گزارشها، در حال حاضر حدود 57 درصد از بیکاران اسپانیایی را جوانان تشکیلمی دهند. دولت وعده داده است اجازه نخواهد نرخ بیکاری در اسپانیا در سال آینده ازرقم شش میلیون نفر تجاوز کند.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 911018
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی