جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

حضور آسان در نمایشگاه‌های بین‌المللی با كارنه آ.ت.آ

با توجه به این که جمهوری اسلامیایران سال‌هاست عضو کنوانسیون آ.ت.آ می‌باشد، صاحبان کالا، بازرگانان و هر شخصحقیقی و حقوقی که مایل به بازاریابی کالا خود در خارج از کشور باشند و یا در نظرداشته باشند کالای خود را برای حضور در نمایش‌گاه‌های بین‌المللی به صورت موقتوارد و عرضه نمایند، می‌توانند از تسهیلات کارنه آ.ت.آ استفاده كند.

به گزارش روابط عمومي به نقل از امورکارنه تیر اتاق ایران، یکی از ویژگی‌های کارنه آ.ت.آ این است که در هنگام ورودکالا، نیازی به ارایه تمهیدات گمرکی در قبال حقوق و عوامل گمرکی کالای وارد شدهوجود ندارد و پروسه عملیات گمرکی بسیار ساده است. هم‌چنين کالاهایی که با ضمانتکارنه آ.ت.آ به صورت موقت وارد می‌شود، حداکثر ظرف یک‌سال می‌بایست از کشور مقصدبه کشور مبدا مرجوع گردد.

گمرکات عضو کنوانسیون آ.ت.آ این حق رادارند در صورتی که کالای‌شان از مدت زمانی که گمرک مشخص کرده از کشور خارج نشود،حقوق عوامل گمرکی و سود بازرگانی را از موسسه ضامن مطالبه کنند. طبق قانون اتاقبازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به‌ عنوان مؤسسه ضامن و صادرکننده کارنهآ.ت.آ معرفی شده است.


تاریخ خبر: 911202
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی