سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رشد 52 درصدی صادرات روغن زیتون از شهر والنسیا اسپانیا در سال 2014
صنایع غذایی والنسیا رتبه دوم  بخش صادرات در منطقه  را به خود احتصاص دادند.
مدیر کل بین المللی، Mar Casanova، تاکید کرد که صادرات روغن زیتون در منطقه به 29 میلیون یورو در 2014 رسید که در مقایسه با سال 2013، 52% افزایش داشته است. صادرات این محصول نسبت به سال 2012 به بیش از دو برابر یعنی 108% رسیده است.
همچنین  Casanova اشاره نمود که در منطقه تولید کنندگان کوچکی حضور دارند که روغن زیتون را با کیفیت بسیار بالایی ارئه می نمایند.  وجود دارد، به این لحاظ روغنهای خوراکی بازار هدف هدف بین المللی خود را شناخته اند. این تولیدکنندگان بازار بین المللی را شناخته و نتایج بسیار خوبی را بدست آورده اند.
او همچنین تاکید کرد که پویایی صادرات روغن زیتون در سه استان اسپانیا را شهند هستیم. درآلیکانته، صادرات روغن زیتون با افزایش 46٪ی به عدد 6/2 میلیون رسید، همچنین در کاستِیون این رشد تا 342٪ هم رسید که رقمی بالغ بر4/0 میلیون یورو را برای این استان به ارمغان آورد.  در والنسیا ارزش این محصول به 26 میلیون یورو برآورد شده است.
صنایع غذایی والنسیا رتبه دوم بخش صادرات در منطقه را با اختصاص بیش از 20 درصد از صادرات را به خود اختصاص داده است.  علاوه بر میوه ها و سبزیجات، شاهد صادرات سایر محصولات از قبیل نوشیدنی و روغن نیز هستیم که در حجم وسیعی از اقلام صادراتی محسوب می گردد.
تولید روغن زیتون برای تنوع بازار و بین المللی با نتایج بسیار خوبی تصمیم گرفتند
با تجزیه و تحلیل داده های صادراتِ این محصول، ایتالیا رتبه نخست را تصرف کرده است، با 15 میلیون یورو و افزایش 68٪ . رتبه های بعدی را چین، فلسطین اشغالی،آمریکا را به خود اختصاص داده اند.
مقصد اصلی شامل کشورهای روسیه، ژاپن، اردن، پرتغال، برزیل، ترکیه، تونس، لهستان و ایران می شود.
پشتیبانی از طرف IVACE بین المللی
شرکت های تولید روغن زیتون و دیگر شرکت های مواد غذایی از حمایت (IVACE) موسسه صنایع کوچک و متوسط بین المللی بهره مند می شوند.
بعلاوه IVACE  بین المللی با برنامه های بلند پروازانه از کسب و کار جدید در سال 2015 حمایت می کند. 17 اقدام خاص صرفاً در راستای پیشرفت صنایع غذایی برنامه ریزی شده است.


منبع: روزنامه دیجیتال تجارت خارجی اسپانیا 


تاریخ خبر: 940122
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی