شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

شرایط جدیدسرمایه گذاری پس از لغو تحریمها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی

به نقل از انجمن CESCE اسپانیا، با توجه به لغو تحریمها در آینده ای نزدیک و فراوانی ذخایر کشور ؛ شرکت های غربی در بخش نفت و گار و پتروشیمی بسیارعلاقمند به آغاز و گسترش روابط تجاری با ایران هستند.

علاوه بر این، با توجه به شرایط تحریم، ایران درصدد دسترسی به  به فن آوری های جدید برای اکتشاف ، استخراج و ایجاد همکاری با شرکتهای نفتی بین المللی را دارد. ایران می بایست درصد قابل توجهی از سرمایه گداری مشترک (20% ) رابر عهده گیرد.
 
طبق اظهارات صندوق بین المللی پول ، با توجه به پایان تحریم ها، در 5 سال آینده افزایش 15 درصدی تولید ناخالص ملی را در ایران شاهد خواهیم بود.

ضمناً پیش بینی می شود، در صورتیکه کشورهای تولید کننده عضو OPEC، اقدامات محدود کننده تولید را اتخاذ ننمایند، با ورود مجدد و قدرتمند ایران به بازار نفت، با کاهش قیمت 5 الی 10 درصدی نفت مواجه خواهیم بود.

منبع: مجله الکترونیکی شرکتهای خارجی اسپانیا


تاریخ خبر: 940819
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی