شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۶
فارسی
English
 
اطلاعات کشور اسپانیا


در ابتدای قرن 21 اسپانیا یکی از توسعه یافته ترین کشورها محسوب می شود، و نقش بسیار مهمی در زمینه های سیاسی و اقتصادی بین المللی ایفا می کند. اسپانیا اقتصاد خود را به سمت سرمایه گذاری مطمئن پیش برد و امکانات بسیاری از جمله خطوط ارتباطی متشکل از بزرگراه ها ، قطار های سریع السیر و خدمات ماهواره ای فراهم آورده است، که نقش این کشور را در عرصه رقابت اقتصادی جهان پررنگ می کند . اقتصاد اسپانیا نتیجه قانون گرایی آن است، قانون موجود و سرمایه گذاری کلانی که در این کشور صورت می گیرد باعث افزایش حس رقابت و سوق دادن اسپانیا به شرکت در پروژه های بین المللی شده است . اسپانیا از نظر استانداردهای زندگی در سطح بالایی جای گرفته است. زبان اصلی این کشور اسپانیایی می باشد که به همراه زبان های محلی رسمی مانند کاتالان، باسک، گالیسیایی، والنسیایی در اسپانیا صحبت می شود. اکثر جمعیت اسپانیا جوان هستند . نیروی کار کشور اسپانیا فوق العاده شایسته و توانا در تطبیق با تکنولوژی روز می باشد . از 24 سال پیش اسپانیا به اتحادیه اروپا پیوسته است که تا به حال 3 بار ریاست آن را بر عهده داشته که آخرین بار آن در 6 ماهه نخست سال 2010 می باشد. این کشور یکی از کشورهایی است که بیشترین کمک هزینه زیر ساختها را از اتحادیه دریافت کرده است . اسپانیا در زمینه رسانه های ارتباط جمعی در سطح بالایی قرار دارد و علاوه بر استفاده از تکنولوژی فیبر نوری که در سرتاسر این کشور گسترد ه ، ارتباط ماهواره ای را با پنج قاره دارد و از مزایای این طرح می توان به جذب سرمایه نیز نام برد . اسپانیا روند مدرنیزه شدن را پیموده و دولت در صدد سرمایه گذاری کلان بر آینده بهتر می باشد .
  

- اطلاعات عمومی اسپانیا

- آمار اقتصادی کشور اسپانیا

- روابط تجاری دو جانبه ایران و اسپانیا

- تجارت در اسپانیا
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی