دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

توسعه روابط با پنجمین اقتصاد اروپا (اسپانیا) در دستور کار قرار گرفت.


هیات 30 نفره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با همکاری اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به سرپرستی غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران درتاریخ2 مهر 1396 تهران را به مقصد مادرید ترک کرد. هیات ایرانی متشکل از فعالان بخش خصوصی در زمینه‌های کشاورزی، صنایع غذایی، گردشگری، مالی و بانکی، معدن، پتروشیمی، ساختمان‌سازی و انرژی‌های تجدیدپذیر بود. در این سفر، کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران، محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران و محمدرضا عرب مدیر روابط عمومی اتاق ایران، غلامحسین شافعی را همراهی می‌کردند.
اسپانیا پس از آلمان، انگلیس، فرانسه و ایتالیا، پنجمین اقتصاد بزرگ اروپاست. حجم تولید ناخالص داخلی (GDP) اسپانیا در سال 2016، بیش از 1.2 تریلیون دلار بوده است. حجم صادرات ایران به اسپانیا در سال 2016 بیش از 999 میلیون دلار اعلام شده که نزدیک به 800 میلیون دلار آن مربوط به نفت خام است. حجم واردات ایران از اسپانیا طی همین مدت 403 میلیون دلار بوده است.
طبق برنامه ریزی های بعمل آمده ملاقات‌های هیات ایرانی با طرف‌‌های اسپانیایی از روز دوشنبه  3 مهرماه آغاز شد. این هیات روز سه‌شنبه، چهارم مهرماه، در شهر مادرید در همایش تجاری اسپانیا-ایران شرکت کرد. رئیس اتاق بازرگانی اسپانیا، مدیرکل امور بین‌الملل وزارت اقتصاد اسپانیا، فعالان بخش خصوصی اسپانیا و سفیر ایران در مادرید در این همایش حاضر  و فعالان اقتصادی دو طرف در مذاکرات رو در رو شرکت داشتند. هیات اتاق ایران روز 5 مهر به شهر والنسیا رفتند و ضمن ملاقات با مقام‌های محلی والنسیا در همایش تجاری با فعالان اقتصادی این شهر شرکت کردند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران


تاریخ خبر: 960715
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی