سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
نمایشگاه های اسپانیا

اسپانیا همه ساله شاهد برگزاری بزرگترین نمایشگاههای بین المللی و داخلی تجاری و بازرگانی در تخصص و زمینه های مختلف می باشد که شرکت های داخلی و خارجی از سراسر دنیا ضمن حضور در این نمایشگاهها اقدام به عرضه تولیدات و خدمات خود می نمایند. در این زمینه نمایشگاه جهانی گردشگری موسوم به فیتور از بزرگترین رویدادهای تجاری و گردشگری اسپانیا می باشد که همه ساله در اوایل فوریه و به مدت 5 روز در پایتخت این کشور ( مادرید) برگزار می گردد که از آن بعنوان دومین گردهمایی شرکت های گردشگری جهان بعد از نمایشگاه فرانکفورت یاد می کنند. به طوریکه میلیون ها نفر اسپانیایی و خارجی از آن بازدید می نمایند. چنین نمایشگاهی خود موجب جذب گردشگر خارجی به این کشور کردیده است که اکنون آن را به چهارمین مکان و کشور توریستی جهان تبدیل کرده است. در عین حال اسپانیا با توجه به زیرساخت ها و امکاناتی که در اختیار شرکت کنندگان در نمایشگاههای خود قرار می دهد. محل حضور کنگره ها و سمینار های اقتصادی و تجاری مختلفی در موضوعات گوناگون می باشد که سالیانه هیئت های تجاری بسیاری در سطوح بالا وارد این کشور می شوند. پراکندگی نمایشگاهها در مراکز ایالتی اسپانیا سیاستی است که به درآمدهای ارزی آن ایلتها کمک می نماید. سالیانه هر کدام از ایالتهای اسپانیا به طور مستقل اقدام به برگزاری نمایشگاههای مختلفی می نمایند که از مهمترین آنها می توان به نمایشگاههای شهرهای مادرید، والنسا و بارسلون اشاره نمود. موقعیت بندری شهرهای بارسلون و والنسیا به این امر کمک نموده تا کشورهای دیگر با تقبل هزینه های کمتری در نمایشگاه های این دو شهر شرکت نمایند. چنین نمایشگاه هایی فرصت بسیار مغتنمی برای کشورمان می باشد که با توجه به توانمندی های خود در بخش های مختلف صنعتی خصوصاً خدمات فنی مهندسی، صنایع غذایی، محصولات کشاورزی مانند پسته، زعفران و ... میتواند در آنها حضور فعال داشته باشد.

سفارت ج.ا.ایران در مادرید، اسپانیا


قبل از برنامه ریزی جهت بازدید، به سایت نمایشگاه مورد نظر مراجعه و از قطعی بودن تاریخ برگزاری آن مطمئن شوید. حتماً از 90 روز قبل تر از زمان برگزاری نمایشگاه جهت امور ویزا اقدام فرمایید.


نمایشگاههای اسپانیا در سال 2022: دفترچه نمایشگاهی سال 2020 اسپانیا در 90 صفحه آماده، و اعضای محترم اتاق می توانند جهت دریافت با دبیرخانه اتاق مشترک تماس حاصل فرمایند.

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2020: دفترچه نمایشگاهی سال 2020 اسپانیا در 115 صفحه آماده، و اعضای محترم اتاق می توانند جهت دریافت با دبیرخانه اتاق مشترک تماس حاصل فرمایند.

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2019: دفترچه نمایشگاهی سال 2019 اسپانیا در 111 صفحه آماده، و اعضای محترم اتاق می توانند جهت دریافت با دبیرخانه اتاق مشترک تماس حاصل فرمایند.

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2018: دفترچه نمایشگاهی سال 2018 اسپانیا در 66 صفحه آماده، و اعضای محترم اتاق می توانند جهت دریافت با دفتر اتاق مشترک تماس حاصل فرمایند.

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2017

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2016

نمایشگاههای اسپانیا درسال 2015

نمایشگاههای اسپانیا درسال 2014

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2013

 نمایشگاههای اسپانیا در سال 2012

نمایشگاههای اسپانیا در سال 2011

 نمایشگاههای اسپانیا در سال 2010


 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی