چهار شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

وزیر امور خارجه اسپانیا با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد
آلفونسو داستيس وزير امورخارجه اسپانيا بعداز ظهر امروز در محل وزارت امور خارجه با دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه دیدار و گفتگو كرد.
در اين دیدار وزير امور خارجه كشورمان با اشاره به سابقه طولانی مناسبات ايران و اسپانيا بر توسعه روابط در تمام زمينه ها تاكيد كرد.
وزير خارجه اسپانيا هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در كشورمان گفت: اين اولين بار است كه از ايران ديدار مي كنم و اميدوارم اين ديدارها تكرار شود.
وزير امور خارجه اسپانيا ضمن تاکید بر اجرای برجام گفت: به عنوان يک عضو اتحاديه اروپا متعهد به برجام هستيم.
طرفين همچنین بر گسترش همكاری ها در حوزه های گردشگری، محيط زيست، انرژی، تكنولوژهای پيشرفته، حمل و نقل و همكاری بيشتر بين دانشگاههای دو كشور تاكيد كردند.
همچنين وزرای خارجه دو كشور در خصوص موضوعات منطقه ای تبادل نظر كردند.
در پايان دیدار، وزرای امور خارجه دو کشور يادداشت تفاهم همکاری ها به منظور گسترش رايزنی های سياسی و دو جانبه را امضاء كردند. يادداشت تفاهم توسعه همكارهای ريلی نیز به امضای مقامات راه آهن دو كشور رسيد.
منبع: وزارت امور خارجه ج.ا. ایران


تاریخ خبر: 961202
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی