سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

وزیر امور خارجه اسپانیا با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد
آلفونسو داستيس وزير امورخارجه اسپانيا بعداز ظهر امروز در محل وزارت امور خارجه با دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه دیدار و گفتگو كرد.
در اين دیدار وزير امور خارجه كشورمان با اشاره به سابقه طولانی مناسبات ايران و اسپانيا بر توسعه روابط در تمام زمينه ها تاكيد كرد.
وزير خارجه اسپانيا هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در كشورمان گفت: اين اولين بار است كه از ايران ديدار مي كنم و اميدوارم اين ديدارها تكرار شود.
وزير امور خارجه اسپانيا ضمن تاکید بر اجرای برجام گفت: به عنوان يک عضو اتحاديه اروپا متعهد به برجام هستيم.
طرفين همچنین بر گسترش همكاری ها در حوزه های گردشگری، محيط زيست، انرژی، تكنولوژهای پيشرفته، حمل و نقل و همكاری بيشتر بين دانشگاههای دو كشور تاكيد كردند.
همچنين وزرای خارجه دو كشور در خصوص موضوعات منطقه ای تبادل نظر كردند.
در پايان دیدار، وزرای امور خارجه دو کشور يادداشت تفاهم همکاری ها به منظور گسترش رايزنی های سياسی و دو جانبه را امضاء كردند. يادداشت تفاهم توسعه همكارهای ريلی نیز به امضای مقامات راه آهن دو كشور رسيد.
منبع: وزارت امور خارجه ج.ا. ایران


تاریخ خبر: 961202
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی