جمعه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

آخرین آمار مربوط به شاخص آسانی انجام کسب و کار 2019

شاخص آسانی انجام کسب و کار (به انگلیسی: Easeof doing business index  شاخصی است ایجاد شده توسط بانک جهانی. رتبه بالاتر در آن (عدد کوچک‌تر) نشان دهنده مقررات بهتر،معمولاً ساده‌تر، برای کسب و کارها و حمایت‌های قوی تر از حقوق مالکیت خصوصی است. پژوهش‌هایتجربی با بودجه تأمین شده از سوی بانک جهانی به منظور توجیه این کار نشان می‌دهند کهاثر بهبود این مقررات بر رشد اقتصادی زیاد است.

اسپانیا در این میان رتبه 30 ام را به خود اختصاص داده است،این در حالیست که کشورهایی مانند آلمان رتبه 24، پرتغال رتبه 34، سوییس 38 وایتالیا در مکان 51 ایستاده اند. در میان 35 عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادیاسپانیا از میانگین شاخص آسانی انجام کسب و کار کمی پایینتر ایستادهاست.

در رنکینگ سال 2019 جایگاه ایران 128 است، اماراتمتحده عربی در رتبه 11 ، عمان 78، اردن 104 و عراق جایگاه 171 را اشغال کرده اند.متوسط شاخص آسانی انجام کسب و کار در خاورمیانه و شمال آفریقا 30/58 است و اینشاخص برای ایران 98/56 می باشد.

تاریخ خبر: 971022
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی