دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دیدار رییس مجلس سنا اسپانیا و سفیر ایران، اسکودرو:امیدوارم تحریم یکجانبه امریکا علیه ایران پایان یابد

مادرید- ایرنا- رییس مجلس سنا اسپانیا دردیدار سفیر ایران در مادرید گفت که امیدوارم محدودیت های ناشی از تحریم های یکجانبهامریکا علیه تهران هرچه زودتر پایان یابد.

 پیو گارسیا اسکودرو  روز چهارشنبه 15 اسفند ماه در دیدار حسن قشقاویهمچنین ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا بتواند با اتخاذ سیاست های سازنده، تضمینهای لازم را برای حفظ برجام و بهره مندی ایران از این توافق ارائه کند. وی تأکید کرد:تحریم های یکجانبه امریکا علیه ایران به منافع شرکت های تهران و مادرید خسارت واردکرده است.

رییس مجلس سنا با اشاره سفر سال گذشته اشبه ایران که از آن به عنوان خاطره خوب و به یاد ماندنی یاد و بر اهمیت تقویت و توسعهروابط دو کشور در حوزه های مختلف تاکید کرد.

سفیر تهران در مادرید نیز در این دیدارضمن تشریح روابط خوب و رو به رشد ایران و اسپانیا طی سال های اخیر در حوزه های مختلفسیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی گفت : مجالس دو کشور در کمک به گسترش و تحکیم روابطمیان تهران و مادرید نقش بسیار حایز اهمیت و مهمی برعهده دارند.

 قشقاوی ابراز امیدواری کرد تعاملات و همکاری هایپارلمانی میان دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

وی همچنین با اشاره به همکاری های خوب دوکشور در حوزه فرهنگی و فعالیت های برجسته صورت گرفته در این زمینه، گفت ،با همکاریموزه باستانشناسی آلیکانته نمایشگاه «ایران: مهدن تمدن ها» از 14 مارس 2019 ( 23 اسفند)بمدت پنج ماه گشایش خواهد یافت که می تواند نقش مهمی در نزدیکی و آشنایی هر چه بیشتردو ملت با فرهنگ و تاریخ یکدیگر داشته باشد.

قشقاوی همچنین بر لزوم پایبندی کشورهایاروپایی به تعهدات خود در چارچوب برجام و اقدام برای تأمین منافع اقتصادی جمهوری اسلامیایران تأکید کرد.

منبع: کانال اطلاع رسانی سفارت ج.ا.ایران در مادرید


تاریخ خبر: 971215
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی