یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

جشنواره ملي زعفران آبان ماه امسال در قاين برگزار مي‌شود

بيرجند- فرماندار قاين گفت: پنجمين جشنواره ملي زعفران در روزهاي ‪ ۲۰‬و ‪۲۱‬ آبان ماه امسال در قاين برگزار مي‌شود. به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي فرمانداري قاين، غلامرضا طاهري افزود: در جشنواره مذكور موضوع تجارت، بازاريابي و بهبود وضع اقتصادي زعفران كاران مد نظر قرار مي‌گيرد.
وي گفت: توجه بيشتر به رويكرد علمي محصول زعفران و انتقال تجربه بومي زعفران كاران و توليدكنندگان و تحقيقات پژوهشگران، كارشناسان و استادان دانشگاهها، از ديگر اهداف اصلي برگزاري اين جشنواره است.
طاهري افزود: در اين جشنواره علاوه بر آنكه ‪ ۱۷‬نفر از دانشمندان ايراني مقيم خارج از كشور حضور خواهند داشت، از تمبر ملي زعفران نيز رونمايي خواهد شد.
وي با بيان اينكه با رايزنيهاي انجام شده از طريق سازمان يونسكو مقدمات ثبت جهاني زعفران به نام قاينات فراهم شده و موضوع در حال پيگيري است، اظهار داشت: تدوين كتاب ويژه زعفران نيز در مراحل نهايي است و بزودي همزمان با برگزاري اين جشنواره از آن رونمايي مي‌شود.
طاهري گفت: پنجمين جشنواره ملي طلاي سرخ در سه بخش مقاله، فيلم و عكس با موضوع زعفران و آداب و رسوم مردم شهرستان قاين برگزار مي‌شود.
وي حضور ميهمانان داخلي و خارجي در مزارع زعفران و برگزاري نشستهاي علمي و تحقيقاتي در زمينه كاربردهاي زعفران را از جمله برنامه‌هاي جانبي اين جشنواره برشمرد.
وي افزود: در بين شهرهاي كشور، شهرستان قاين با دو محصول استراتژيك زعفران و زرشك مطرح مي‌باشد و سابقه فرهنگي اين دو محصول در شهرستان قاين به هزار سال پيش بازمي گردد.
طاهري گفت: اين دو محصول نقش موثري در زندگي مردم دارند و نتايج حاصله از برگزاري جشنواره‌هاي قبلي نيز كه به همت حجت‌الاسلام قرباني نماينده مردم اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شده، به وضوح قابل مشاهده مي باشد كه شامل راه اندازي واحد توليدي و بسته بندي تروند زعفران، واحدهاي بسته بندي و فناوري زرشك و كارخانه عظيم زرشك مي‌باشد.
وي افزود: دولت نيز توجه ويژه‌اي به اين دو محصول دارد و اخيرا شوراي ملي زعفران نيز با عضويت سه شهروند از قاين تشكيل شده است.


تاریخ خبر: 890717
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی