چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رايزن بازرگاني ايران در تركيه: بازار ايران بايد جذابيت صادراتي خود را به كشور تركيه نشان دهد

قزوين - رايزن بازرگاني ايران در تركيه گفت: بازار ايران بايد جذابيت‌هاي صادراتي خود را به ترك‌ها نشان دهد. به گزارش ايرنا، فراز چمني روز چهارشنبه در جمع تجار و صادركنندگان قزويني افزود: استان قزوين داراي ظرفيت‌هاي خوبي است كه مي‌تواند در امر صادرات سهم بيشتري داشته باشد.
وي با اشاره به اينكه شرايط دنيا به سمت تجارت جهاني در حال حركت است ولي متاسفانه ما هنوز تا آنجا فاصله داريم، ادامه داد: استان قزوين داراي ظرفيت خوبي براي برقراري ارتباط تجاري و صنعتي با كشور تركيه است و اميدواريم در آينده نزديك با رفع برخي موانع موجود اين ارتباط تنگاتنگ تر شود.
اين مسوول بيشترين حجم تجارت جمهوي اسلامي ايران با كشور تركيه را در حوزه انرژي اعلام كرد و گفت: از لحاظ بين‌المللي تراز سهم تجارت ايران به تركيه مثبت است ولي به لحاظ داخلي منفي است زيرا انرژي نعمت خدادادي است كه ما صادرات آن را داريم و بايد بكوشيم صادرات غيرنفتي افزايش يابد.
رايزن بازرگاني ايران در تركيه با اشاره به عدم حمايت دولت تركيه از صادركنندگان تصريح كرد: دولت تركيه از صادركنندگان هيچ گونه حمايتي نمي كند و اگر حمايتي نيز وجود دارد درصد آن بسيار كمتر از دولت ما است و همين امر نيز موجب موفقيت آنها شده است.
وي با تاكيد بر عدم وابستگي صادركنندگان ايراني به حمايت‌هاي دولت گفت:
دولت بايد ابتدا زمينه‌هاي لازم تجارت را براي صادركنندگان فراهم كند و بعد صادركنندگان بدون وابستگي به دولت به تجارت بپردازند.
چمني با اشاره به مشتركات جمهوي اسلامي ايران و تركيه يادآور شد: از نظر حجم روابط پروژه‌ها و رفت وآمد هيات ها، روابط تجاري ايران با تركيه قابل مقايسه با كشورهاي ديگر نيست.
رايزن بازرگاني ايران در تركيه اضافه كرد: ‪ ۹۰‬درصد محصولات صادراتي تركيه، صنعتي است كه با توجه به اينكه ‪ ۶۰‬درصد اين صادرات به اروپا است اين امر نشان مي‌دهد كه كالاي صادراتي قيمت، كيفيت و استاندارد لازم را دارد كه به اروپا صادر مي‌شود.
وي افزود: آلمان، انگليس، امارت متحده عربي، ايتاليا، فرانسه، روسيه، آمريكا، اسپانيا، روماني و عراق كشورهاي عمده واردكننده از تركيه هستند.
چمني يادآور شد: هم اكنون تركيه در بخش غير نفتي ‪ ۸۶‬ميليارد دلار صادرات و ‪ ۹۴‬ميليارد دلار واردات داشته است كه پيش بيني مي‌شود اين ميزان تا پايان سال به ‪ ۱۳۰‬ميليارد دلار برسد.
رايزن بازرگاني ايران در تركيه تاكيد كرد: به دليل صنعت توليد كيف و كفش در اين كشور صادرات چرم و پوست مرغوب ايراني مورد توجه تجار و بازرگاني اين كشور است كه از بازار خوبي برخوردار خواهد بود.
وي در ادامه به پرسشهاي تجار و بازرگانان ايراني در خصوص بازارهاي تجاري تركيه پاسخ داد.


تاریخ خبر: 890720
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی