پنج شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
سمینار ایران از نگاهی دیگر با حضور اعضای محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا و همچنین علاقمندان ایرانی و اسپانیایی روز 30 مهرماه 1398 از ساعت 10:30 الی 12:00 در Casa Mas Guinardó بارسلون برگزار گردید. این همایش با هدف معرفی ایران به عنوان یک کشور هدف توریستی معرفی شد. آقای مهندس فرخزادی از اعضای هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا به عنوان سرپرست در راس هیئت اعزامی اعضا و علاقمندان ایرانی در این سمینار حضور داشتند.

آقای مهندس فرخزادی: ایران با تمدنی غنی دارای تنوع بسیاری از نظر اقوام، آداب و رسوم، لهجه و زبان، سبک زندگی، نوع پیشه و کسب و کار و شیوه های کسب درآمد در مناطق مختلف است. مواردی که جذابیت های توریستی را نه صفاً به لحاظ ابنیه تاریخی بلکه برای کسب تجربه در زندگی با مردم ایران افزایش می دهد. اخیراً و با شیوه گردشگری نوین توریسم ، گردشگران به خصوص از قاره اروپا زمان محدودتری را جهت بازدید از بناهای قدیمی صرف کرده و وقت خود را در روستاهای بکر کویری، کوهستانی ، معاشرت با عشایر و تجربه زندگی روزمره می گذرانند.

این تنوع به نوبه خود جاذبه های مختلف متناسب با سلیقه های متفاوت ایجاد کرده است. گردشگری در در میان بخش های مختلف اقتصاد جهانی بیشترین رشد را داشته است، اتفاقی که به زندگی کسانی که در این صنعت اشتغال دارند رونق زیادی بخشیده و نقش زیادی را کم کردن فقر در جوامع مختلف داشته است. روستا و جزیره ای دورافتاده را در نظر بگیرید که امروز به مکانی توریستی تبدیل شده و حضور گردشگران در آن فرصت های زیادی را برای محلی ها به وجود آورده تا خانه های خود را به رستوران و یا مکان های اقامتی تبدیل کنند و صنایع دستی خود را به عنوان سوغات به مشتری ها بفروشند.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ و دیدارهای خصوصی برگزار گردید.

تاریخ خبر: 980804
حضور هیئت تجاری شورای ملی زیتون در اسپانیا با همکاری اتاق مشترک ایران و اسپانیا
گزارش تصویری سمینار آموزشی “رمزارزها و بلاکچین در تجارت بین الملل”
نشست هیئت رییسه اتاق ایران و روسای اتاق های مشترک با معاونان وزارت خارجه و وزارت صنعت
تفاهم نامه همکاری میان اتاق ایران و اسپانیا و آکادمی بین المللی مولوی
گزارش تصویری سمینار آشنایی با مفاهیم سرمایه گذاری برای استارت آپ ها و جلسه اعضای حاضر با ریاست اتاق مشترک
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی