چهار شنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.

سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 با حضور اعضای این اتاق مشترک و علاقمندان روز پنجشنبه 18 اردیبهشت از طریق وبینار ساعت 21 برگزار شد. با توجه به بازار بورس و شرایط خاص جهانی اقتصاد ایران و دنیا در دوران کورونا تحلیل هفتگی بازار و چشم اندازهای پیش رو بررسی می شود.

در ۶ ماهه گذشته (از دیروز تا ۶ مه قبل) بازده انس جهانی طلا معادل ۱۶ ٪ بوده است که در بازار طلای ۱۸ عیار ایران این بازده معادل ۵۸ درصد بوده است. این روند در سال ۱۳۹۹ و ۲۰۲۰ میلادی با توجه به رکوود جهانی می تواند دستخوش تغییرات زیادی شود، هر چقدر اقتصاد جهانی رو به نزول شود بانکهای مرکزی و سرمایه گذاران به طلا اتکا خواهند کرد همانند قرون گذشته. طلا همواره جزو لاینفک سبدهای دارایی در جهان و ایران است. استفاده از طلا به عنوان پشتوانه پولی، کاربرد قابل‌توجهی دارد، چون طلا دارای ویژگی‌های منحصر به فردی به شرح زیر است: داشتن ارزشی نسبتا پایدار قابل حمل و نقل بودن فسادناپذیر بودن غیر خورنده بودن داشتن ویژگی عدم واکنش‌پذیری با سایر عناصر در شرایط عادی داشتن رنگی متمایز و داشتن مقبولیت در بین مردم در نقاط مختلف دنیا داده های معاملات مسکن فروردین ۹۹ نشان از کاهش قیمت داشت ، اما این داده ها قابل تعمیم به ماه های دیگر نیستند به شرطی که توسط داده های اردیبهشت و خرداد تایید شوند، کاهش قدرت خرید در سالهای گذشته فاصله بین درامد و خانه دار شدن را بسیار زیاد کرده است و با حداقل حقوق گاهی ۳۴ سال (حد بالا) و حداقل (۱۷ سال حد پایین) زمان برای خانه دار شدن نیاز است. در روز پنجشنبه در تحلیل بازارها۹۹ به صورت تخصصی در باب سرمایه گذاری در مسکن و زمین در سال ۹۹ صحبت  شد.


” من به شما می‌گویم چگونه ثروتمند شوید.درها را ببندید،وقتی همه حریص هستند،ترسان باشید و وقتی همه ترسیده‌اند شماحریص شوید.”وارن بافت


در هر اقتصادی بازارهای متفاوت با سایزهای متفاوت وجود دارند،بزرگترین بازارهای سرمایه گذاری در اقتصاد ایران،بازار سرمایه،بازار زمین و مسکن ،بازار ارز وطلا است وبعد از ان بازارهای خودرو قرار دارند.این روزها که صف های خرید تابلو بورس را سبز رنگ کرده است وهر کسی به محض خرید سهام در بورس ایران سود می کندکسی به فکر بازارهای موازی نیست،بازارهایی که بایک لحظه غفلت بازار سرمایه به سبب ورود نقدینگی زیاد بدانها وحرکت غیر قابل پیش بینی مردم هر کدام می توانند آبستن رشدهای بسیار زیاد ومتحمل تورم گردند. دیر یا زود همه بازارها بر می گردند، چرخه بازار های شامل رونق،رکود، سقوط وریکاوری است وهمواره این چرخه ها در حال حرکت هستند.در وبینار تحلیل تخصصی بازارهای به بررسی بازارهای سرمایه،مسکن،طلا و ارز پرداخته و سعی شد به روال گذشته قدرت تحلیل شرکت کنندگان را ارتقاء دهیم

تاریخ خبر: 990220
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی