سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.

وبینار تخصصی تحلیل بازارهای سرمایه 99 با حضور اعضا و علاقمندان روز پنجشنبه 1 خرداد 99 برگزار گردید. در اینجا به گوشه ای از سخنان مدرس جلسه جناب آقای دکتر مولوی اشاره می کنیم.

همانطور که در ۲ هفته گذشته در وبینار تحلیل تخصصی بازارها اشاره شد قیمت طلا صعودیست! دلیل آن نه فقط داخلی که بیشتر خارجی است. دولت ایالات متحده برای فائق آمدن بر مشکلات ناشی از کرونا و البته اقتصاد ملی تقریبا هر ماه ۱۰۰۰ میلیارد دلار وارد اقتصاد امریکا می کند، کمتر تحلیلگری از این کار دولت نگران نیست!

امیدها به اقتصاد امریکا کمرنگ شده و در یک اقدام طبیعی (در ایران غیر طبیعی انگاشته می شود) سرمایه گذاران برای پوشش ریسکها به سمت طلا روانه می شوند، به همین سبب طلای جهانی رشد بسیاری را از سال گذشته تا کنون به خود دیده است.

در باب اثر رویداد های داخلی همین بس که با منفی شدن بازار سرمایه مقداری از نقدینگی وارد بازار طلا برای سیو شدن شد. بازده سالیانه طلا از ۷۴ درصد گذشت، بازده یک هفته ۷ درصد و بازده ۶ ماهه ۶۹٪

بازار سرمایه بعد از روزهای سبز سبز چند روزیست که قرمز قرمز شده است و آن دسته از سرمایه گذاران تازه وارد برای اولین بار تنش ها را تجربه کردند! این امر برای آنها تجربه خوبیست و تایید این جمله که بازار ها نه همواره صعودی هستند و نه همواره نزولی!

آنچه مهم است درک ما از بازار

استراتژی سرمایه گذاری ما

شخصیت ما در سرمایه گذاری

بازار سرمایه رشد هم خواهد داشت اما به نظر این بار عقلانیت بیشتری بر بازار حاکم خواهد بود.طلا از هزاران سال پیش در صدر حفظ کنندگان دارایی‌های مردم عمل کرده و بار دیگر به صحنه بازگشته است. اگرچه طلا هم بی‌نوسان نیست و انتخاب طلا در اواخر سال 2011 می‌توانست باعث سقوط 45 درصدی دارایی سرمایه‌گذاران(بیش از 1900 دلار در هر اونس) و رکود آن تا 9 سال شود که هنوز به آن قله بازنگشته است شود. با این‌حال این ریسک در مقابل ورشکستی و سقوط‌های حیرت‌آور سهام شرکت‌ها که پس‌انداز یک عمر مردم را بر باد می‌دهند ناچیز است (بحران سال ۲۰۰۸ امریکا)

نقدینگی خلق شده زمانی در تعادل‌های حسابداری که ماهیت شکلی نظام بانکی است؛ تعریف می‌شود که در سمت مقابل با دارایی‌های مشابه یکسان‌سازی شود. بالا بودن سهم طلا در سبد ارزی بانک‌های مرکزی باعث می‌شود که این فلز گرانبها نقش تعادل بخش مهم را داشته باشد و در هر بحرانی به آن پناه برده شود.

نسبت طلایی رهن به خرید

بررسی نسبت رهن به خرید یکی از مهمترین ارکان در تصمیم گیری برای خرید اولین ملک و یا سرمایه گذاری است ، اولا به شما کمک می کند که از محل رهن ، رهنی که در اقتصاد ایران تورم ان را نابود میکند بتوانید دارایی با ارزش بالاتر بخرید و همچنین در غیر این صورت به شما در خلق نقدینگی برای سرمایه گذاری کمک میکند.

در تهران به عنوان مثال یک خانه ۱ میلیارد تومانی ۲۰۰ میلیون رهن دارد هم به شما کمک میکند تا با ۸۰۰ میلیون نقدینگی صاحب خانه شوید و هم در غیر این صورت در شرایط دارا بودن ۱ میلیارد برایتان ۲۰۰ میلیون نقدینگی برای سرمایه گذاری مجدد ایجاد می کند! مثلا خرید زمین در اطراف تهران و یا سرمایه گذاری در بازار سرمایه و یا طلا!

شاید فکر کنیم که وارن بافت به عنوان مالک بخشی از اپل و هواپیمایی‌های دلتا و ساوت‌وست بیشتر از دیگران نگران بیماری کرونا باشد.

او در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت «کسی که یک خانه می‌خرد، به ده، بیست سال آینده نگاه می‌کند.

آیا تصویر اقتصاد آمریکا در بیست سال آینده، طی چند هفته گذشته تغییر کرده است؟

من چهل سال است که بخشی از کوکاکولا را دارم. و هیچ‌کس یک کسب‌وکار را بر اساس تیتر روزنامه‌های امروز نمی‌فروشد.

اگر می‌خواهید چیزی را که دوست دارید بخرید، و امروز می‌توانید آن را ارزان‌تر بخرید، اسم این خوش‌شانسی است!»

سمینارهای هفتگی در خصوص موضوع بورس همچنان ادامه دارد.


تاریخ خبر: 13990302
همایش فرصت ها در بخش های صنعتی در ایران به میزبانی اکستندا- مهر 1401
دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401
مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا و جایگاه اسپانیا- شهریور 1401
دیدار آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا از نمایشگاه دائمیIHIT -مرداد 1401
روابط اقتصادی و تجاری کشورهای پیرامونی ایران با اسپانیا- مرداد 1401
آرشیو
 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی