سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

31 كشور در يونسكو براي رسميت بخشيدن به آيين هاي خود رقابت مي كنند
تهران - كارشناسان يونسكواين هفته در نايروبي ياپتخت كنيا تشكيل جلسه مي دهند تا درخواست هاي 31 كشور جهان براي گنجاندن آداب، آيين ها و سنن فرهنگي اين كشور ها در فهرست ميراث دست نيافتني يونسكو را مورد رسيدگي قراردهند .
ايرنا يكشنبه به نقل از خبرگزاري فرانسه از پاريس گزارش داد كه كميته كارشناسي ميراث فرهنگي دست نيافتني به پيشنهاد فرانسوي ها در سال 2003 براي حفاظت از آيين ها و آداب فرهنگي مردم جهان تشكيل شد.
كارشناسان اين كميته كه از دوشنبه تا جمعه در كنيا گرد هم مي آيند 51 درخواست از سوي اين كشور ها را در ارتباط با آوازها، رقص ها ي ملي و ديگر آيين ها سنتي كشورهاي متقاضي را مورد بررسي قرار مي دهند.
فرانسوي ها به شدت در كنار كشورهاي
اسپانيا، ايتاليا، يونان و مراكش براي قراردادن سنت غذاخوري خود در اين فهرست تلاش مي كنند و اميدوار هستند كه بتوانند اولين كشوري باشند كه به اين افتخار نايل مي شود.
رژيم غذايي حوزه درياي مديترانه كه شامل روغن زيتون، ماهي، غلات، ميوه، آجيل مغز و سبزيجات مي شود به سبب تاثير شگرف آن برروي بهداشت قلب و عضلات مربوط به آن از اهميت به سزايي برخوردار است.
نيكلاس ساركوزي رييس جمهوري فرانسه هدايت گر نامزدي فرانسه براي دريافت اين عنوان است.
اگرچه برخي از فرانسوي ها معتقدند كه خطري حرفه تغذيه در فرانسه را تهديد نمي كند اما برخي ديگر معتقدند كه اين حرفه به حمايت دولت نيازمند است و كودكان بايد شيوه غذاخوردن فرانسوي را ياد بگيرند تا سنت غذاخوري اين كشور خصوصيت فرانسويش را از دست ندهد.

اسپانيايي ها براي گنجاندن رقص فلامنكو ، چيني ها براي هنر سنتي اپراي پكن ، آذربايجاني ها براي فرش و بلژيكي ها هم براي بازار دام سالانه خود در هوتن در اين فهرست تلاش مي كنند.
اين فهرست در حال حاضر 166 قلم سنت و آيين فرهنگي 77 كشور جهان را در بردارد.
سوريه، عربستان سعودي، قطر، مراكش، امارت عربي متحده، فرانسه،
اسپانيا، جمهوري چك، بلژيك ، مغولستان و كره جنوبي 11 كشوري هستند كه تلاش مي كنند نام خود را در زمينه هنر پرورش باز (قوش) در اين فهرست بگنجانند.


تاریخ خبر: 890901
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی