چهار شنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا
حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا صبح امروز با خانم‌ مریچل باتت رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا در محل مجلس این کشور ملاقات و درخصوص مسائل مختلف گفتگو نمود.
قشقاوی در این ملاقات، با ابلاغ سلام آقای دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به ایشان، خواستار گسترش همکاریهای بین دو کشور بویژه در زمینه تبادل تجربیات و هیات های پارلمانی شد.
رئیس مجلس اسپانیا نیز با استقبال از ایده همتای ایرانی خود‌ پیرامون گسترش تبادل هیاتها و  همکاریهای پارلمانی بین دو کشور، اظهار نمود فرهنگ و تاریخ تمدن‌ ایران جایگاه ویژه ای در ذهن و دل مردم اسپانیا دارد و ما و شما باید تلاش نماییم تا دو تمدن‌ بزرگ و تاریخی ایران و اسپانیا را به ملت های یکدیگر هرچه بیشتر معرفی نماییم.


طرفین در این دیدار همچنین درخصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله مبارزه جهانی با کووید ۱۹ و مقابله با افراط گرایی و تروریسم بین المللی و نیز ضرورت گفتگو و تعامل بیشتر با یکدیگر  تبادل نظر نمودند.
در پایان این دیدار، سفیر ایران نسخه ای از کتاب "یک دوستی دیرینه، چهارصد سال روابط ایران و اسپانیا " که اخیرا از سوی دانشگاه آتونومای مادرید منتشر شده را به رئیس کنگره اسپانیا اهدا نمود.

تاریخ خبر: 990824
گزارش- کرونا با درآمد اروپایی ها چه کرد؟
حضور جناب آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در جلسه دکتر جهانگیری با روسای اتاق های مشترک اروپایی
چه خودروهایی به اسپانیا صادر شدند؟
وبینار تاثیر انتخابات امریکا بر اقتصاد ایران (با رویکرد مدیریت ریسک سرمایه گذاری ها در بازارهای موازی) 2 آبان 99 برگزار شد
جلسه دوم وبینار استراتژی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات- 1 آبان 99 برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی