سه شنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سرانه مصرف آبزي در ايران بسيار پايين است

قشم- مديركل گروه بهبود كيفيت سازمان شيلات كشور گفت:با وجود امتيازات ويژه خدادادي در كشور متاسفانه سهم سرانه مردم ايران از گوشت سفيد بويژه آبزيان با حدود هشت كيلوگرم بسيار ناچيز است.
به گزارش ايرنا، حسن عربي، سه شنبه شب در مراسم جشنواره ميگو در قشم افزود: امروز مصرف سرانه كشور مالديو 154 كيلو گرم، ژاپن 76 كيلوگرم، اسپانيا و بسياري از كشورهاي توسعه يافته بيش از 50 كيلوگرم و كشورهاي در حال توسعه 25 كيلو گرم است.
وي ادامه داد: ايران با داشتن يكهزار و 700 كيلومتر نوار ساحلي از ظرفيت و پتانسيل بسيار بالايي در زمينه آبزيان برخوردار است.
وي گفت: در طول يكهزار و 700 كيلومتر نوار ساحلي در كشور 350 هزار منبع خرد و كلان در استان هاي ساحلي در زمينه صيد و پرورش آبزي وجود دارد.
مديركل گروه بهبود كيفيت سازمان شيلات ايران ادامه داد: با برنامه ريزي ومديريت بهينه مي توانيم تا پايان برنامه پنجم توسعه توليد آبزيان در كشور را در حد بسيار بالا افزايش دهيم و ميزان مصرف سرانه را نيز بهبود بخشيم.
عربي بيان داشت: نگاه به صيد آبزيان را بايد با مديريت و ايجاد شرايط توليد آبزي در قفس توسعه دهيم تا از اين رهگذر علاوه بر افزايش سرانه مصرف در اقتصاد كلان كشور نيز سهيم شويم.
چهارمين جشنواره ميگو با هدف معرفي اين آبزي و استفاده از گوشت سفيد شب گذشته در قشم آغاز شد و تا 26 آبان ماه ادامه خواهد داشت


تاریخ خبر: 890901
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی