چهار شنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا: روز اسپانیا در نمایشگاه مجازی ایران برگزار می شود
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با اشاره به نمایشگاه مجازی ایران که حدود ۳ماه از برپایی آن می گذرد، اظهار داشت: این نمایشگاه اثر خوبی برای توسعه روابط بین ایران و کشورهای دیگر دارد ضمن اینکه در این شرایط کرونایی و محدودیت‌های موجود به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کمک قابل توجهی خواهد کرد.
محمد طاهری از انتخاب روزی به نام اسپانیا در نمایشگاه مجازی ایران خبر داد و گفت: پیرو جلسه‌ای که با آقای مهندس طلایی رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران و مجری برگزاری نمایشگاه و همچنین آقای آنتونیو استبز مارین رایزن بازرگانی سفارت اسپانیا در تهران داشتیم، قرار شد در نمایشگاه مجازی ایران روزی را به اسپانیا اختصاص دهیم تا بتوانیم توانمندی‌های طرفین را به تجار و بازرگانان علاقمند معرفی نماییم.
وی ادامه داد: بر همین اساس ۲۶ خرداد رویداد “روز اسپانیا” در نمایشگاه مجازی ایران برگزار خواهد شد، این رویداد با سخنرانی مسئولین مربوطه و کارشناسان حوزه اسپانیا با موضوع توسعه روابط ایران و اسپانیا برگزار می شود.


رئیس اتاق بازرگانی مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا برگزاری این روز در نمایشگاه مجازی ایران را فرصت خوبی برای صاحبان صنایع و تجار دانست و افزود: بازرگانان و فعالان اقتصادی دوطرف می‌توانند مشکلاتی که در روابط تجاری خود دارند را مطرح نموده تا در حد ممکن توسط کارشناسان پاسخ داده شود تا منجر به توسعه زمینه‌های فعالیت بین دو کشور گردد.
طاهری تاکید کرد: دنیا به سمت فعالیت‌های مجازی در حال حرکت است و عرصه دیجیتال مارکتینگ نیز روز به روز توسعه می یابد، نمایشگاه مجازی ایران با چنین رویکردی در روز اسپانیا راهگشایی برای توسعه روابط طرفین است.
وی گفت: با توجه به تحولاتی که در ایران در حال رخ دادن است، می توان امیدوار بود نتایج مثبتی از وین حاصل شود، و رئیس جمهور جدید هم برنامه و توصیه‌های اکیدی درباره افزایش توان اقتصادی کشور و توسعه روابط دیپلماتیک و تجاری داشته باشند.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مجازی اقدام مثبت و ارزشمندی است، از آقای طلایی به عنوان رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی ایران که مجری نمایشگاه هستند، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، سفیر محترم آقای قشقاوی و همچنین آقای ایزدی مسئول بخش بازرگانی سفارت ایران در اسپانیا، تشکر و قدردانی کرد.
نمایشگاه مجازی ایران با همکاری اتاق‌ بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی تهران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا برنامه ریزی جهت برگزاری رویداد ملاقات تجاری دو جانبه را ترتیب داده است.

مهلت ثبت نام حداکثر تا پایان وقت اداری دوشنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۰ بوده و زمان برگزاری آن چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰، ساعت ۱۴ است. این رویداد با همکاری نمایشگاه مجازی ایران و اتاق‌های بازرگانی ایران، تهران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا برگزار خواهد شد.علاقمندان می توانند جهت حضوردر ملاقات‌های دوجانبه تجاری در این رویداد تا دوشنبه مورخ ۱۷ خردادماه از طریق فرم مربوط در لینک زیر درخواست خود را ارائه دهند:

لینک ورود


تاریخ خبر: 14000305
نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و مسئولین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران
دیدار فعالان بخش خصوصی با وزیر امور خارجه- 15 شهریور 1400
تبریک رئیس دولت اسپانیا، جناب آقای پدرو سانچس، به جناب آقای ابراهیم رئیسی
شانزدهمین کنفرانس ICC نیویورک - داوری بین المللی 20-22 سپتامبر 2021 | آنلاین | 10.00 EST / 16.00 CEST
شانزدهمین کنفرانس ICC نیویورک - داوری بین المللی 20-22 سپتامبر 2021 | آنلاین | 10.00 EST / 16.00 CEST
آرشیو
 
 

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی