جمعه ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۲
EN/ES
فارسی
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401


منبع عکس: اتاق ایران

در این دیدار که آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا نیز حضور داشتند بر موارد زیر تاکید کردند.
1-عدم آشنایی با قوانین بین‌المللی به تجار ما آسیب زیادی وارد کرده است. اقلام تحریمی ممکن است 200 قلم از 50 هزار قلم باشد اما ما از این اقلام غیرتحریمی بی‌اطلاع هستیم. درخواست ما برنامه‌ریزی معاونت بین‌الملل برای اطلاع رسانی و آشنایی تجار بین‌المللی با این مقولات است.
2-در خصوص بحث تاسیس دفاتر تجاری در کشورهای مقابل، اتاق مشترک آمادگی لازم جهت این امر را داشته و در طی 5 سال گذشته نسبت به تعیین دفتر نمایندگی جهت سهولت امور اعضا در کشور اسپانیا اقدام کرده است.
3-معاونت محترم امور بین اتاق ایران نسبت به برپایی جلسات با سفرای کشورهای مقابل در ایران اقدام و در جلسات از هیئت مدیره اتاق مشترک مربوطه دعوت بعمل آورد.

روسای سایر اتاق مشترک نیز به موارد ذیل اشاره کردند.
1-با توجه به اینکه 4 ماه بیشتر به انتخابات اتاق بازرگانی باقی نمانده است، باید توسعه تجارت به صورت فوری در دستور کار قرار گیرد.
2-حمایت معاونت بین الملل اتاق ایران و اتاق های شهرستان های از اتاق های مشترک می تواند بسیار مفید باشد.
3-در مراودات تجارت خارجی نقش اتاق های مشترک پررنگ شود.
4-در جلسات معاونت محترم با وزارت امور خارجه،نماینده اتاق مشترک مورد نظر حضور داشته باشد.
5-ساز و کار لازم جهت نقش اساسی اتاق های مشترک به منظور اخذ ویزاهای تجاری برای اعضا مشخص و اجرایی شود.
6-جدول ارزیابی مورد بررسی مجدد قرار گیرد، باید توجه داشته باشیم که هر کشور پتانسیل، محدودیت ها و شرایط سیاسی مربوط به خود را دارد و تعیین ملاک یکسان برای همه کشورها عادلانه نمی باشد.
معاون بین‌الملل اتاق ایران با تشریح سیاست‌های این معاونت در دوره مسئولیت خود، بر دو موضوع تمرکز بر تجارت با کشورهای اروپایی در بخش‌های غیرتحریمی و همینطور ایجاد دفاتر تجاری در این کشورها تاکید کرد.

آقای دکترعلیرضا یاوری در این نشست :
برخی از کشورهای اروپایی حتی در حوزه‌های غیرتحریمی نیز به بهانه تحریم‌ها مراودات خود با ایران را قطع یا محدود کرده‌اند،  عملکرد فعالانه اتاق‌های مشترک در این کشورها می‌تواند این شرایط را به نفع کشور و بخش خصوصی تغییر دهد. سیاست فعلی اتاق ایران تاسیس دفاتر تجاری به جای مراکز تجاری در کشورهای خارجی و اروپایی است، دفاتر تجاری از این جهت که می‌توانند مستقل عمل کنند و سود و زیان آن‌ها مستقل از اتاق تعریف می‌شود قطعا کارکرد بهتری نیز خواهند داشت و تجربه‌های نامطلوب مراکز تجاری ایران در سوریه و یا سودان تکرار نخواهد شد. تمرکز ما باید در تجارت با اروپایی‌ها بر بخش‌های غیرتحریمی باشد، هم در این هدف و هم در ایجاد دفاتر تجاری در کشورهای اروپایی، اتاق‌های مشترک می‌توانند نقش مهمی داشته باشند.


تاریخ خبر: 14010723
جلسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت امور بین الملل اتاق ایران برگزار شد
آدرس جدید دفتر کارگزاری درخواست ویزای اسپانیا- آبان 1402
اتحادیه اروپا روال صدور ویزای حوزه شینگن را دیجیتال می‌کند.
نشست صبحانه کاری هیئت رییسه اتاق ایران به همراه دبیرکل و معاون امور بین الملل با روسا و دبیران اتاق‌های مشترک
مجمع عمومی عادی سالیانه 1402 اتاق مشترک بازرگانی برگزار شد
آرشیو
 
 Contact us
Tel / Fax: +9821-88381350
Email : info@isbc.ir     iranandspain@gmail.com
 پس از ارسال ایمیل حتما با دبیرخانه اتاق مشترک
 تماس بگیرید و از رسیدن پیام خود مطمئن شوید
تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
 اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد: بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست. برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.
EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی