یکشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بهبهاني : طرح توسعه بنادر چابهار و جاسك در دست اجرا است

 تهران- وزير راه و ترابري طرح ‌توسعه بنادر چابهار، جاسك وسواحل مكران دردرياي عمان را از برنامه‌هاي اولويت داراين وزارتخانه اعلام كرد وگفت ‌: طي دو تا سه سال آينده شاهد شماي جديدي از اين بنادر خواهيم بود.
به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا ، حميد بهبهاني‌ روز دوشنبه در نهمين همايش بين‌المللي سواحل بنادر و سازه‌هاي دريايي با بيان اينكه طي چند سال اخير برنامه‌هاي زيادي براي توسعه سواحل و بنادر كشور اجرا شده، افزود: بنادر به عنوان نقطه آغاز و انجام حمل و نقل دريايي مركزيتي براي توسعه تجارت، صنعت،گردشگري، شيلات و صادرات مجدد و حمل و نقل چند وجهي به شمار مي رود.
نهمين همايش بين المللي سواحل، بنادر و سازه‌هاي دريايي از هشتم تا 10 آذر ماه جاري در محل هتل المپيك برگزار مي شود.
بهبهاني ضمن اشاره به جايگاه ويژه حمل و نقل دريايي در فعاليت‌هاي تجاري افزود: در شاخص‌هايي چون حمل بار رقمي بين 90 تا 92 درصد از كالاهاي جابه جا شده از طريق حمل و نقل دريايي انجام مي شود كه نشان مي دهد استفاده از اين روش حمل و نقل اقتصادي، ايمن و با ريسك پايين است.
وي افزود: با احتساب سواحل جزاير ،طول كل سواحل كشور در حدود پنج هزار و 700 كيلومتر است، در حالي كه مراكز جمعيتي اغلب در حاشيه رودها و سواحل درياها شكل گرفته است، ولي متاسفانه در ايران مردم به دلايل مختلف از سواحل جنوبي دور مانده اند .
بهبهاني درباره اقدامات صورت گرفته درعسلويه بوشهر نيز گفت: پيشرفت‌هاي عسلويه و اجراي طرح توسعه پارس جنوبي به حدي است كه موجب شگفتي رييس جمهور قزاقستان در بازديد از اين مناطق شد.
وي با اشاره به ظرفيت‌هاي دريايي كشورمان گفت:ايران چهار بندر درسواحل درياي خزر و هفت بندر در سواحل خليج فارس و درياي عمان دارد و چنين ظرفيت‌هايي در كمتر كشوري وجود دارد.
وزير راه و ترابري با بيان اينكه نبايد در توليد مقالات علمي فقط به آمارهايي مثل
ISI(مقالات معتبر بين المللي ) بسنده كرد، گفت :‌بايد نيازهاي كشور و زمينه‌هاي اجرايي اين مقالات مورد توجه قرار گيرد.
وي معتقداست :‌ضروري است در توليد مقالات علمي بر مولفه‌هايي كه در اجرا هم مورد نياز كشور است ،‌توجه داشت .
بهبهاني با تاكيد بر لزوم بومي سازي فناوري اظهار داشت: دانشگاهيان و متخصصان ايراني با تلفيق علم و عمل توانسته اند در كارهاي اجرايي هم توانايي‌هاي خود را به اثبات برسانند.
وزير راه و ترابري با اشاره به پيشرفت‌هاي علمي در جهان گفت: تا چند سال قبل ريزش بهمن هم در رديف سيل و زلزله بود كه نتايج مخربي را براي بشر در پي داشت، ولي امروز انسان توانسته اين پديده را كاملا تحت كنترل خود درآورد .
وي تصريح كرد:‌ اطمينان داشته باشيد كه بشر در آينده خواهد توانست سيل و زلزله را هم پيش بيني كرده و به كنترل دربياورد.
يادآور مي شود :‌ نهمين همايش بين‌المللي سواحل بنادر و سازه‌هاي دريايي با حضور 13 كشور از جمله آمريكا، كانادا، ژاپن، استراليا، هلند، انگليس، اسپانيا، مصر، قطر، مالزي برگزار مي شود.
مهندسي دريا، سازه‌هاي دريايي، آبراه‌ها و كانال‌هاي كشتيراني، مديريت سواحل و بنادر و ايمني محيط زيست دريايي از محورهاي اين همايش است.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 890923
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی