دوشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نوسان معاملات و قيمت مسكن در اسپانيا

مادريد- درحاليكه قيمت واحدهاي مسكوني اسپانيا همچنان سير نزولي را طي مي كند و بازار معاملات آن دچار ركود است ، وزارت راه و ترابري اسپانيا از افزايش 9/5 درصدي ميزان فروش خانه در كشور طي سال 2010 ميلادي خبر داد.
بنا برگزارش ايرنا، وزارت راه وترابري اسپانيا كه سال گذشته در پي انجام اصلاحات اقتصادي دولت سوسياليست زاپاته رو با وزارت مسكن ادغام شد، علت رونق اين معاملات را حذف معافيت هاي مالياتي حقوق هاي سالانه 24 هزار يورويي از نيمه سال 2010 و افزايش نرخ ماليات برارزش افزوده از ابتداي سال 2011ميلادي اعلام كرده است .
وزارت راه وترابري اسپانيا روز سه شنبه در گزازشي مي افزايد: اعلام خبر حذف معافيت هاي مالياتي (كه اجراي آن از سال 2011 آغاز شده است) و افزايش ماليات هاي ارزش افزوده ( كه در اواسط سال 2010 شروع شد) موجب شد كه مردم براي خريد خانه اشتياق بيشتري بيابند كه اين امر در ايالت والنسيا بيشتر مشهود بوده است .
بنا براين گزارش ، در سال 2010 ميلادي در مجموع 491 هزار دستگاه واحد مسكوني در اسپانيا به فروش رسيد كه افزايشي‌ 9/5 درصدي نسبت به سال قبل از آن نشان مي دهد .
ميزان معاملات مسكن در اسپانيا طي سال هاي 2007 با 4/12 درصد، 2008 با 6/32 درصد و در 2009 با 8/17 درصد كاهش روبه رو بود .
انتشار اين ارقام درحاليست كه طي دوماه گذشته قيمت خانه در اسپانيا ، سير نزولي سريعتري يافته و به همين جهت ميزان عرضه آن نيز افزايش و بر ركود بيش از پيش بازار مسكن افزوده شده است .تاریخ خبر: 900125
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی