چهار شنبه ۲ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رييس جمهوري كلمبيا خواستار سرمايه گذاري اسپانيايي ها در كشورش شد

مادريد - رييس جمهوري كلمبيا روز چهارشنبه خواستار مشاركت سرمايه گذاران اسپانيايي در طرح هاي صنعتي، معدني، كشاورزي و ساختمان سازي كشورش شد.
خوان مانوئل سانتوس كه از يكشنبه گذشته با هدف تقويت روابط اقتصادي تجاري دو كشور در اسپانيا به سر مي برد، در نشست مشتركي با سرمايه داران اسپانيايي و كلمبيايي ضمن اشاره به وجود نيازهاي ضروري كلمبيا تاكيد كرد: كشورش بايد در چند جبهه رشد و پيشرفت كند، بنابراين بايد همه اهرم هاي لازم براي توسعه به كارگرفته شود.
وي ضمن دعوت از سرمايه گذاران اسپانيايي براي مشاركت در طرح هاي ساختمان سازي كلمبيا، افزود: كلمبيا قصد دارد ميزان ساخت مسكن خود را به دو برابر افزايش دهد.
بحران اقتصادي در اسپانيا كه بر شمار بيكاران اين كشور افزوده است، نخست با ركود در بخش مسكن و ساختمان سازي كه موتور محرك اقتصاد اين كشور است، آغاز شد و سپس به ساير بخش ها سرايت كرد، به همين دليل دولت سوسياليست اسپانيا به دنبال يافتن زمينه هاي جديد فعاليت در ديگر كشورها به منظور مهار بحران اقتصادي است.
رييس جمهوري كلمبيا با اشاره به نيازها و استعدادهاي كشاورزي كلمبيا، خواستار سرمايه گذاري طرفهاي اسپانيايي در كشورش به ويژه در زمينه افزايش سطح زير كشت بدون تخريب جنگل ها و تخريب محيط زيست شد.
سانتوس گفت: در جهاني‌ كه هر روز نيازمندي ها بيشتر مي‌ شود، زمين عامل مهمي براي توليد كنندگان بزرگ غذايي است.
وي به فعاليت هاي معدني، زغال سنگ و ديگر سنگ هاي معدني اشاره كرد و با دعوت از شركت هاي اسپانيايي براي حضور در صنايع معدني كشورش، گفت: البته كلمبيا نمي‌ خواهد كه سرمايه گذاران خارجي فقط روي اين بخش ها متمركز شوند.
رييس جمهوري كلمبيا براي اطمينان دهي به سرمايه گذاران، اوضاع امنيتي كشورش را رو به بهبود دانست و گفت: اين كشور در دهه گذشته مشكلات بسياري را حوزه امنيت داخلي‌ داشت، اما اكنون اين مشكلات تا اندازه اي رفع شده است و كلمبيا چهره متفاوتي نسبت به گذشته دارد.
وي تصريح تاكيد كرد: امنيت يكي‌ از سه پايه اصلي برنامه توسعه كلمبيا در كنار ايجاد اشتغال و كاهش فقر براي سال هاي 2011 تا 2014 ميلادي است.
سانتوس با اشاره به اينكه نرخ بيكاري در كلمبيا يكي‌ از بالاترين آمارها در آمريكاي لاتين است، گفت: قصد دارد اقدامات مشابهي مانند اصلاحات زاپاته رو در اسپانيا را در كشور خود انجام دهد.تاریخ خبر: 900121
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی