جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اسپانیا شرايط بازنشستگي را دشوارتر مي كند

مادريد- خوسه بلانكو وزيرراه و ترابري اسپانیا در شرايطي كه اين كشور از وجود نزديك به پنج ميليون بيكار رنج مي برد، اعلام كرد كه شرايط بازنشستگي پيش ازموعد را دشوار خواهد كرد

به گزارش ايرنا، خوسه بلانكو امروز (دوشنبه) در گفت وگو با شبكه راديويي اوندا سرو Onda Cero اسپانیا گفت: اين طرح براي تضمين پرداخت حقوق بازنشستگي در 20 تا 30 سال آينده اجرا خواهد شد .
وزيرراه و ترابري اسپانیا در تشريح اين مطلب افزود: شركت هايي كه قصد داشته باشند كاركنان خود را پيش از موعد بازنشست كنند، بايد بار مالي اضافي آن را خود متحمل شوند تا از اين بابت هزينه اي به دولت تحميل نشود.
دولت سوسياليست اسپانیا كه از سه سال پيش تاكنون با بحران مالي شديدي روبرو شده است، از ماه ژوئن گذشته به منظور كاهش 15 ميليارد يورو از كسري بودجه عمومي خود، اصلاحات اقتصادي زيادي از جمله كاهش متوسط حقوق كاركنان دولت، افزايش تدريجي سن بازنشستگي ، حذف 10 درصد از يارانه هاي دارويي، تثبيت حقوق بازنشستگي را به اجرا گذاشته است.
اقدامات اصلاحي دولت خوسه لوئيس رودريگز زاپاته رو نه تنها اعتراضات زياد منتقدان را به همراه داشته، بلكه بهبود اوضاع مالي اين كشور را نيز موجب نشده است به گونه اي كه اكنون ناچار به واگذاري بازپرداخت شش ميليارد يورو از بدهي هاي خود به چين از طريق فروش اوراق بهادار شده است.
دولت اسپانیا معتقد است كه هر روز اميد به زنده ماندن در اين كشور زيادترمي‌ شود و اين موجب افزايش جمعيت سالمند و پرداخت حقوق بازنشستگي بيشتر مي‌ گردد، همچنين براي مقابله با بحران اقتصادي كه منجر به افزايش نرخ بيكاري و بدهي بالاي كشور شده لازم مي باشد كه سن بازنشستگي تا سال 2025 ميلادي به طور تدريجي‌ از 65 به 67 سال افزايش يابد.
اروپام **1234**350**1985


تاریخ خبر: 900214
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی