سه شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اسپانیاي گرفتار در بحران اقتصادي مقصد سرمايه گذاري قطري ها

مادريد - اسپانیاي گرفتار در بحران اقتصادي و بيكاري فزاينده با ميزباني چند روزه امير قطر و هيات همراه، مي خواهد با امضاي چند توافقنامه و عملياتي كردن سرمايه گذاري قطري ها، فرصت هاي اقتصادي بيشتري كسب كند.

محور اصلي سفر حمد بن خليفه آل ثاني‌ امير قطر كه از امروز (دوشنبه) ميهمان رسمي پادشاه و نخست وزير اسپانیا است، گسترش روابط دو كشور و امضاِي چند توافقنامه مي باشد.
بنا بر گزارش ايرنا، اين سفر، حدود دوماه پس از ديدار خوسه لوئيس رودريگز زاپاته رو نخست وزير اسپانیا به قطر صورت مي گيرد.
زاپاته رو در دوحه موفق به كسب توافق با مقامات قطري براي سرمايه گذاري سه ميليارد يورويي آنها در شركت هاي اسپانیايي شد و به همين خاطر با تصويب هيات وزيران اسپانیا در مدت اقامت حمد بن خليفه آل ثاني و همسرش در مادريد، دو نشان افتخار به آنها اعطا مي شود.
هيات وزيران اسپانیا چهارشنبه گذشته تصويب كرد كه در جريان اين سفر نشان گردن آويز پادشاهي ايسابل لا كاتوليكا
Isabel la Catolica و نشان پادشاهي صليب ايسابل لا كاتوليكا را به امير قطر و همسرش اعطاء كند.
نشان پادشاهي از سال 1815 به كساني‌ داده مي‌ شود كه اقدامات چشمگيري به سود اسپانیا انجام داده باشند و صليب پادشاهي نيز به افرادي اعطا مي گردد كه با اعمال شايسته مردمي، روابط ميان كشورها را مستحكم كرده باشند.
بنابرگزارش افه خبرگزاري رسمي اسپانیا، امير قطر قرار است فردا سه شنبه با زاپاته رو در كاخ نخست وزيري مونكلوا ديدار و گفت وگو كند و طي آن توافقنامه اي كه مفاد آن مشخص نشده است، امضا خواهد شد.
روابط ديپلماتيك دوحه و مادريد ازسال 1972 آغازشد و پس از آن پادشاه اسپانیا و همسرش درچارچوب سفربه كشورهاي آسيايي درسال 1980به قطر سفر كردند.
پادشاه اسپانیا درسال هاي 2003 و 2006 نيز براي گسترش روابط دوجانبه و همكاري در زمينه هاي بازرگاني، صنعتي و انرژيِ به قطر سفر كرد.
آخرين سفر امير قطر به اسپانیا نيز در سال 2004 انجام شد.
اسپانیا درسال گذشته معادل يك ميليارد و 281 ميليون يورو كالا به قطر صادر و بيش از133ميليون يورو كالا ازآن وارد كرد.

تاریخ خبر: 900214
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی