شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

وضعيت اشتغال اسپانیا وخيم و نگران كننده اعلام شد

مادريد- النا سالگادو و والريانو گومز وزيران اقتصاد و دارايي و كار اسپانیا افزايش روز افزون تعداد بيكاران اين كشور را نگران كننده دانسته و تصريح كردند كه وخامت اوضاع را نمي توان پنهان كرد.

بنابر گزارش ايرنا، النا سالگادو روز پنجشنبه در مصاحبه با شبكه راديويي لاسر اسپانیا تعداد كنوني بيكاران اين كشور را چهار ميليون و 696 هزار و 600 نفر اعلام كرد و افزود: براساس پيش بيني هاي انجام شده اين تعداد به پنج ميليون نفر نخواهد رسيد، اما با اين وجود وضعيت وخيم و غيرقابل قبولي است.
اسپانیا در پي بروز بحران مالي شديدي كه طي سه سال گذشته تمام مرزهاي اقتصادي اين كشور را در نورديده است، با نرخ بيكاري 21 درصدي روبرو بوده كه حداقل 2 برابر ميانگين نرخ بيكاري اتحاديه اروپا مي باشد و اين در حاليست كه برخي منابع تعداد بيكاران اين كشور را بالغ بر چهار ميليون و 960 هزار نفر اعلام كرده اند .
سالگادو با تاكيد بر وخامت اوضاع بازار اشتغال اسپانیا ، تصريح كرد كه دولت بايد همه تلاش خود را براي كاهش نرخ بيكاري به عمل آورد.
وي خاطر نشان كرد: بر اساس آماري كه اداره كار در اختيار دارد و روز جمعه از سوي موسسه ملي‌ آمار اعلام مي شود طي سه ماهه اول سال، بر تعداد بيكاران افزوده شده است.
والريانو گومز وزير كار اسپانیا نيز روز پنجشنبه در مصاحبه با شبكه تلويزيون دولتي اسپانیا
TVE در اين مورد اعلام كرد: تصور نمي‌شود كه تعداد بيكاران كه روز جمعه آمار آن منتشر مي شود به پنج ميليون نفر برسد، اما به هر صورت آمار بدي خواهد بود.
وي با بيان اينكه ميزان افزايش جمعيت فعال اسپانیا كمتراز زمان آغ
از بحران اقتصادي است، گفت: نرخ بيكاري هميشه در سه ماهه اول سال افزايش مي‌ يابد.
گومز اظهار داشت: به رغم اينكه تعداد بيكاران به پنج ميليون نفر نخواهد رسيد، اما نمي‌ توان وخامت اوضاع را پنهان كرد، زيرا تعداد كنوني بيكاران در اسپانیا، رقم بسيار قابل توجهي است كه اسپانیا را در صدر كشورهاي اتحاديه اروپا با بيشترين نرخ بيكاري قرار مي‌ دهد.

تاریخ خبر: 900214
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی